BQ Aquaris E4.5 – pierwszy smartfon z Ubuntu

Już w przyszłym tygodniu trafi do sprzedaży pierwszy dostępny na rynku smartfon z systemem Ubuntu. Jest nim BQ Aquaris E4.5 i został on wykonany przez hiszpańskiego partnera Canonical. Urządzenie na początku będzie oferowane wyłącznie na terenie Europy. W internecie możemy już znaleźć oficjalną specyfikację techniczną wyżej wymienionego urządzenia.
Aquaris E4.5 został wyposażony w 4,5-calowy ekran o rozdzielczości 960 x 540 pikseli, czterordzeniowy procesor Mediatek taktowany zegarem 1,3 GHz i 1 GB pamięci RAM. Urządzenie posiada również dwa aparaty fotograficzne (8 i 5 Mpix) i 8 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Całość zasila bateria o pojemności 2150 mAh, a smartfon posiada dual SIM. Oczywiście wszystko działa na wcześniej wymienionym Ubuntu.
Cannonical zapowiedziało już, że oprogramowanie znajdujące się na urządzeniu znacząco różni się od aktualnie dostępnych systemów mobilnych np. Androida czy iOS. Pierwsze prześwity wyglądu i działania urządzenia możemy zobaczyć na poniższym filmie (źr. XDA):

Telefon został wyceniony na kwotę 170 euro. Niestety urządzenie będzie sprzedawane w cyklicznych lecz małych partiach.

More Stories
HONOR logo
Linia urządzeń Honor 50 z usługami Google’a!