0

Do naszej redakcji tym razem trafiły miejskie słuchawki Samsung Level On. Jest to ciekawa propozycja dla ludzi, którzy chcą cieszyć się dobrą jakością dźwięku w kompaktowych słuchawkach nausznych.

Zawartość pudełka

Słuchawki dotarły do mnie w stylowym, białym opakowaniu, które co ciekawe jest zamykane na magnes. Oprócz samych słuchawek znajduje się również odpinany kabel z pilotem oraz czarny, twardy pokrowiec w którym możemy schować złożone Levele On. Futerał wykonany został z tworzywa o dobrej jakości. Wygląda bardzo atrakcyjnie oraz sprawia wrażenie solidnego, a także trwałego. W pokrowcu znajduje się także kieszonka na gruby i nieplączący się przewód o długości 1,2 m.

Specyfikacja techniczna

Samsung nie ujawnił za wiele specyfikacji technicznej swoich słuchawek. Impedancja jak dla urządzeń mobilnych jest na bardzo akceptowalnym poziomie.

  • konstrukcja: zamknięta, nauszna, składana
  • przetwornik: dynamiczny 40mm, membrany dwuwarstwowe
  • impedancja: 32 Ohm
  • kabel: wymienny 1,2m zakończony wtykiem 3,5mm

W zestawie prócz słuchawek otrzymujemy:

  • kabel 1,8m z pilotem oraz wbudowanym mikrofonem
  • twarde etui podróżne

Wykonanie

Jakość konstrukcji jest na wysokim poziomie. Wszystko jest doskonale spasowane. Plastiki nie wydają z siebie dziwnych odgłosów. Możliwa jest oczywiście regulacja wysokości pałąka. Gąbki nausznika oraz wewnętrzna strona pałąka została wykonana z miłej w dotyku imitacji skóry. Na dole prawego nausznika znajduje się gniazdo mini-jack 3,5 mm do którego możemy podłączyć kabel. Pozwala to na proste dokonanie recablingu, dzięki czemu możemy uzyskać nieco lepszy dźwięk zmniejszając straty sygnału analogowego.

Solidności dodają metalowe dodatki oraz stalowe, szyny regulatorów wysokości pałąka.

Dołączony kable mini-jack zawiera pilota umieszczonego na bardzo dobrej wysokości. Zawiera on trzy przyciski: dwa od regulacji głośności oraz od przycisk Play. Na odwrocie pilota znajduje się również mikrofon, dzięki czemu za pomocą słuchawek możemy prowadzić również rozmowy telefoniczne.

Wygoda obsługi, sprzęt testowy

Słuchawki bardzo dobrze leżą na moich uszach, choć początkowo miałem wrażenie, że muszle są zbyt małe. Po kilku godzinach słuchania w różnych warunkach (w domu, w centrum miasta) stwierdziłem, że wygoda jest na bardzo wysokim poziomie. Nie męczyły one moich uszu, oraz bardzo dobrze tłumiły hałas z otoczenia. Również rozmowy telefoniczne to czysta przyjemność. Głos słyszany z drugiej strony był całkiem dobry.

Levele-On można złożyć, dzięki czemu udało mi się je zmieścić do dosyć sporej kieszeni w mojej kurtce. To duży plus, bo można mieć wygodne, kompaktowe słuchawki nauszne

Sprzęt testowałem używając smartfona tego samego producenta – Samsung Galaxy Note 3 Neo. Uznałem, że jest to optymalne urządzenie do testów, ponieważ chip DAC (przetwarzający sygnał cyfrowy) wyróżnia się ponad przeciętną. Również kompatybilność powinna być tu w 100% zapewniona.

Jakość dźwięku

Jest to temat, któremu poświęcę najwięcej czasu. Od słuchawek za około 800 zł można spodziewać co najmniej bardzo dobrej jakości dźwięku. Tutaj muszę przyznać, że jest dobrze, ale nie idealnie jak na taką cenę. Nie znajdziemy tutaj szerokiej sceny, ani szczegółowości dźwięku. Brzmienie jest tutaj wyraźnie skierowane w stronę wyższych tonów niskich. Góra jest lekko wycofana, nadaje to taki miejski styl. Po skorzystaniu z funkcji wzmocnienia basu, używając funkcji SoundAlive w telefonach Samsung, basy stają się wtedy bardzo porządne. Przyda się, gdy chcemy posłuchać klubowej muzyki.

Słuchawki nie powaliły mnie jakością muzyki podczas słuchania materiałów w bezstratnej jakości. Tak jak wspomniałem wysokie tony są nieco zaburzone, nie grają tak jak tego oczekiwałem.

Większość ludzi używa materiałów skompresowanych słuchając formatu MP3 lub słuchając muzyki z serwisów przechowujących utwory w chmurze. Gdy utwór muzyczny jest w sam sobie ograniczony, słuchawki Level On pokazują potencjał. Można wtedy było usłyszeć ciekawe tony wysokie tony wysokie oraz ciepłe basy. Muszę przyznać, że te ograniczone tony wysokie wpływają czasami dobrze na długotrwałe słuchanie, ponieważ nie męczą one tak słuchu.

Podsumowując, Levele On to nie słuchawki dla audiofilów, jednakże jest to ciekawa propozycja dla ludzi oczekujących ciekawej, miejskiej jakości dźwięku. Słuchawki oferują bardzo przyjemne tony, nieco bardziej wzmocnionymi niskimi.

Podsumowanie

Samsung Level-On to bardzo dobrze wykonane słuchawki. Zadowoli ona większość użytkowników. Urządzenie nadaje się jak najbardziej do słuchania w zamkniętych pomieszczeniach, oraz w otwartej przestrzeni, dzięki bardzo dobremu tłumieniu. Swoją przenośnością zadowolą wielu ludzi poruszających się pieszo oraz podróżujących.

Brzmienie odpowiada panującej obecnie modzie, która uwypukla niskie częstotliwości. Z tego powodu, dźwięk jest ciepły oraz jednocześnie wyrównany. Przed zakupem słuchawek polecam przetestować je na żywo w sklepie, ponieważ nie każdemu może odpowiadać taka harmonia dźwięków.

Samsung Level Box Mini – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Akcesoria