2

Tym razem przetestujemy kolejny sprzęt z rodziny Level, która się stale powiększa o ciekawe propozycje. Jest to mianowicie głośnik Level Box Mini. Niestety słuchawki nie dotarły do mnie w oryginalnym opakowaniu więc nie mogę tutaj opisać pudełka. Dostałem jedynie w zestawie kabel USB i papiery.

Specyfikacja techniczna

Specyfikacja głośnika jest całkiem przyzwoita. Zajrzyjcie jedynie w krótki opis poniżej:

  • 55 mm głośnik stereofoniczny o mocy 4W oraz pasywny radiator
  • Akumulator 1600 mAh (25 godzin słuchania muzyki)
  • Port ładowania microUSB 2.0
  • Komunikacja: gniazdo mini Jack 3,5 mm, Bluetooth wraz z parowaniem z użyciem komunikacji NFC
  • Dostępne przyciski fizyczne: parowanie Bluetooth, włączanie/wyłączanie, zwiększanie/zmniejszanie głośności, przycisk Play/Pause
  • Wymiary i waga: 156x66x50 mm, 392 g

Wykonanie i wzornictwo

Głośnik został wykonany w większości z metalu. Z góry znajduje się część plastikowa, na której znajdują się przyciski służące do obsługi urządzenia m.in. play/pause, regulacji głośności oraz włączania urządzenia, który posiada również diodę LED. Tutaj znajduje się również moduł NFC, dzięki czemu możemy sparować głośnik za pomocą przyłożenia dwóch urządzeń (pod warunkiem, że nas smartfon/tablet również posiada taki moduł). Z tyłu znajdziemy przycisk parowania Bluetooth, port ładowania microUSB oraz port mini Jack. Całość wygląda bardzo solidnie, oraz jest niezwykle zgrabne. Co ciekawe głośnik jest całkiem lekki, biorąc pod uwagę to co siedzi w środku urządzenia. Zdziwiła mnie natomiast pozycja w jakiej głośnik stoi. Początkowo myślałem, że głośnik należy położyć tak, aby przyciski znajdowały się z przodu. Okazało się, że przyciski przy prawidłowo położonym urządzeniu znajdują się u góry głośnika.

Obsługa

Urządzenie zostało tak zaprojektowane, aby sparowanie go i zarządzanie nim było jak najprostsze. Aby sparować głośnik wciskamy przycisk Bluetooth, a następnie wyszukujemy go za pomocą telefonu, czy tableta. Możemy wykorzystać do tego również technologię NFC. Samsung przygotował również aplikacje Samsung Level dzięki której sprawdzimy poziom naładowania akumulatora, dostosujemy funkcje przycisków, czy włączymy asystenta głosowego. Szkoda, że sam głośnik nie może wskazać dokładnego stanu poziomu naładowania akumulatora. Aplikację testowałem na Samsungu Galaxy Note 3 Neo, nie wiem jak tu jest z obsługą innych urządzeń. Ciekawostką jest, że Level Box Mini posiada mikrofon, dzięki czemu możemy prowadzić rozmowy telefoniczne. Akumulator zapewnia nam pracy na około 25 godzin słuchania oraz 10000 godzin w stanie czuwania. To bardzo dużo i muszę przyznać, że to co jest na papierze tutaj przekłada się w rzeczywistości. Nie musiałem się martwić, że zabraknie mi prądu. Dopiero po około 6 dniach w głośniku zaświeciła się czerwona dioda.

Jakość dźwięku

Tutaj urządzenie mnie zaskoczyło bardzo pozytywnie. Nigdy nie byłem pozytywnie nastawiony do słuchania muzyki przez przenośny głośnik. Level Box Mini odmienił we mnie tą myśl. Dobrą jakość zapewnia nam 55mm głośnik stereofoniczny o mocy 4W Dźwięk, który dobiega z głośnika naprawdę robi wrażenie i zaskakuje biorąc pod uwagę jego rozmiary. Dźwięk jest bardzo głośny, da się wyczuć wyraźne, solidne niskie tony. Gama tonów jest bardzo zróżnicowana, bardzo miło słucha się muzyki. Komunikacja przez Bluetooth przebiega bez zakłóceń między innymi dzięki zastosowaniu kodeka aptX. Telefon można odsunąć na kilka metrów od głośnika bez obawy o przerywanie połączenia. Co ciekawe różne tony możemy sobie zapewnić kładąc urządzenie w różnych pozycjach, ze względu na specyficzne położenie głośnika.

Podsumowanie

Samsung Level Box Mini to bardzo dobry głośnik oferujący bardzo dobrą jakość dźwięku. W połączeniu z ładnym designem, oraz dodatkami w postaci np. technologii NFC urządzenie staje się jeszcze bardziej atrakcyjne. Czy urządzenie jest warte około 400 złotych? Myślę, że to trochę za wysoka cena jak na głośnik. Powiem wprost: moim zdaniem powinien być o około 100 złotych tańszy – wtedy byłaby to ciekawa propozycja. Jeśli jest osoba, która potrzebuje dobrego, przenośnego głośnika, to Level Box jest idealnym wyborem. Niestety nie mam porównania z innymi głośnikami w podobnej cenie, więc nie mogę porównać go do innych urządzeń.

Samsung Level On – recenzja

Wcześniejszy wpis

Lizak już na kolejnym wariancie S4!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Akcesoria