Zmobilizowane nowinki 03.02.2015

1. Pierwszy smartfon ze wsparciem dla… dwóch kart microSD. Narzekacie na wieczny brak miejsca w swoim telefonie? Wiedzcie więc, że czeka już na was model który zaoferuje wam nie dość, ze 64GB pamięci wbudowanej to dodatkowe 320GB na kartach SD. Saygus V² będąc więc jedyny w swoim rodzaju oferuje także przy okazji dość solidną resztę specyfikacji, na która składają się 5″ ekran Full HD chroniony za pomocą szkła Gorilla Glass 4, Snapdragon 801, 3GB RAM, kamery 21 i 13MP oraz bateria 3100 mAh. Całością zarządza Android 4.4.4 Kitkat. Urządzenie ma dodatkowo atest IPX7, a jeśli chcemy może do nas przybyć fabrycznie zrootowane. I choć globalnego sukcesu temu modelowi nie wieszczę, to może być ciekawą gratką dla entuzjastów, zapaleńców lub deweloperów.

2. S5 oparty na Exynosie również otrzymał Lollipopa. Choć aktualizacja dla wariantu opartego na Snapdragonie 801 pojawiła się już w Grudniu, to model G900H otrzymał swoją wersje piątki dopiero teraz. Pierwszym krajem, w którym pojawiła się aktualizacja jest Kazachstan, jednak wkrótce OTA możemy się spodziewać także we wszystkich innych krajach.

3. Europejskie ceny Galaxy S6 i Galaxy S Edge ujawnione. Zwalają z nóg… Oczywiście nie są to na sto procent oficjalne dane i oby takimi nie były, gdyż nawet bardziej zamożnym użytkownikom mogą sprawić nienajmilszą niespodziankę. S6 pojawi się w trzech wariantach pojemnościowych 32, 64 i 128GB. Kosztować mają kolejno 749, 849 i 949 Euro. Galaxy S Edge będzie jeszcze droższy. Tu za wersję 32, 64 i 128GB zapłacimy kolejno 849, 949 i 1049 Euro. Niezbyt ciekawie, a biorąc jeszcze pod uwagę fakt, ze rodzime ceny zawsze są nieco droższe…

4. OnePlus chwali się swoim OxygenOS-em. Cyanogenmod i OnePlus nie są już partnerami, więc i CM nie będzie dłużej stockowym romem OnePlus One. Firma aktywnie więc pracuje nad własnym custom romem, nazwanym przez nich jako OxygenOS. Z opublikowanych screenshotów można zauwazyć, ze postawiono na minimalizm w designie, ale sam system jest bardzo kolorowy. Nie wiadomo czy system oparty będzie na Androidzie 5.0, pozostaje mieć jednak na to nadzieję.

OXOS1 OXOS2

More Stories
Nokia 105 Dual SIM