0

1.Desire A55 zamiast One M9 Plus? @upleaks rzuca nowe światło na pogłoski jakoby HTC przygotowywało dwie różniące się wielkością wersje nadchodzącego flagowca. Większy z nich nie będzie podobno kolejnym przedstawicielem linii One, a zasili rodzinę Desire, stając się przy tym najbardziej mocarnym jej członkiem. Zrekapitulujmy dotychczasowe plotki: ekran 5,5 cala 1440 x 2560, Mediatek MT6795 (osiem 64-bitowych rdzeni big.LITTLE), 3 GB RAM, 32 GB pamięci masowej, kamera 20 Mpx, bateria 3000 mAh. Aby nowy król, One M9, nie poczuł się zbytnio zagrożony, Desire A55 będzie najprawdopodobniej posiadał obudowę z tworzywa sztucznego.

2.Huawei P8 – wydajnie i prawdopodobnie niedrogo. Czwarty na świecie producent smartfonów postanowił niedawno usunąć z nazewnictwa słowo “Ascend”. Nowych propozycji Huawei nie ujrzymy na MWC w Barcelonie. Jednak niewiele później, bo 15 kwietnia, możemy spodziewać się premiery następcy dobrze przyjętego Ascenda P7. Zgodnie z tradycją jego sercem będzie procesor HiSilicon, tym razem nowy, 8-rdzeniowy Kirin 930, o którym na razie wiadomo że będzie wykonany w sprzyjającym energooszczędności procesie 16 nm. Jest to o tyle istotne, że w szczupłej obudowie P8 (6 mm) zdołano upchnąć baterię o pojemności 2600 mAh. Reszta wyposażenia mieści się w high-endowej normie: ekran 5,2 cala FHD, 3 GB RAM i kamera 13 Mpx z optyczną stabilizacją obrazu. Za tę zawartość przyjdzie zapłacić w Chinach równowartość ok. 480 dolarów.

3.LG G4 Stylus. W przeciwieństwie do Samsunga, LG swoje nieśmiałe eksperymenty z rysikami przeprowadza najczęściej w segmencie “średniaków”. Mało oszałamiający specyfikacją G3 Stylus musiał chyba spotkać się z relatywnie sporym zainteresowaniem, skoro Koreańczycy postanowili zarejestrować kilka dni temu w amerykańskim urzędzie patentowym znak towarowy “G4 Stylus”. Śledztwo dziennikarzy portalu My LG Phones ujawniło jedynie spodziewaną rozdzielczość ekranu – 720 x 1280. Można więc przypuszczać, że parametry rysikowej wersji następnego flagowca LG ponownie nikogo nie rzucą na kolana.

4.Windows 10 za rogiem. Według serwisu Nokia Power User na dniach możemy spodziewać się pierwszego testowego wydania nowego systemu Microsoftu w wersji dla smartfonów. Z kolei uczestnikom programu Windows Developer Program for IoT (Internet for Things – internet rzeczy) zostanie za jakiś czas udostępniona za darmo specjalna wersja Windows 10 przeznaczona dla Raspberry Pi 2. Ulepszona wersja mini komputera dla majsterkowiczów jest już do nabycia za 35 dolarów.

5.Emulator PlayStation Portable na Androida. W Google Play wczoraj pojawiły się dwie wersje emulatora popularnej mobilnej konsoli: darmowa oraz płatna, w której za komfort nieoglądania reklam przyjdzie zapłacić dość sporo, bo prawie 20 zł.

 Źródła: Android Headlines, GSM Arena, Phone Arena, My LG Phones, Android Headlines, Ubergizmo, Nokia Power User, Android Police.

Krüger&Matz Soul 2

Wcześniejszy wpis

Programowanie na Androida krok po kroku – cz. 15 – cykl życia aplikacji

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy