1

Sporo ludzi narzeka na działanie oficjalnej aplikacji Facebook. Oczywiście chodzi o zajmowanie zbyt dużej ilości RAM, za duże zużycie energii oraz transferu komórkowego. Od dziś to już nie będzie stanowić problemu. Czemu? Ponieważ pojawił się Facebook Lite.

Wygląd aplikacji został bardzo okrojony, wszystko utrzymane jest w stylu Flat co może niektórych zrazić. Płynność również daje wiele do życzenia, ale to jest pierwsza wersja tej aplikacji, wszystko zapewne zostanie poprawione w nowych wersjach 🙂 Oczywiście, to że Lite nie znaczy że aplikacja została okrojona z jakiejkolwiek funkcji oryginalnego Facebooka. Mamy dostęp do powiadomień, zaproszeń czy też wiadomości a to wszystko współgra z zmniejszoną do 252 kb aplikacją (oryginalna aplikacja potrafi zajmować do 100 MB pamięci urządzenia). Dzięki tak drastycznemu zmniejszeniu apka zajmuje ok 2 MB w pamięci RAM, co jest bardzo dobrym wynikiem w porównaniu z standardową aplikacją gdzie zużycie dochodzi do 130 MB. Twórcy twierdzą, że dzięki tym zmianom aplikacja pozwoli na zaoszczędzenie sporej ilości transferu oraz baterii.

Jeżeli jesteście zainteresowani przetestowaniem Facebooka Lite to odsyłam was na stronę. By ją zainstalować wymagane jest odhaczenie opcji „Nieznane źródła” w ustawieniach zabezpieczeń.

Jeżeli jednak pochodzisz z zagranicy to możesz spróbować zainstalować aplikację bezpośrednio z Sklepu Play.

Niestety aplikacja nie jest jeszcze dostępna w naszym kraju, lecz zapewne w niedługim odstępie czasowym pojawi się w naszym rodzimym Sklepie Play.

Na sam koniec kilka screenów dla porównania jednej i drugiej wersji FB (screeny pochodzą z mojego telefonu) 🙂

Screenshot_2015-01-26-19-26-55Screenshot_2015-01-26-19-27-05
 

Screenshot_2015-01-26-19-27-42

Zmobilizowane nowinki 26.01.2015

Wcześniejszy wpis

Navitel – test nawigacji GPS

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać