Zmobilizowane nowinki 17.01.2015

[dropcap size=dropcap]1.[/dropcap]Internet z kosmosu. Google zamierza oferować ogólnoświatowy dostęp do internetu za pośrednictwem balonów, Facebook – dronów, a zarządzający konglomeratem Virgin Group Richard Branson postanowił dołączyć do tej drużyny wykorzystując mniej ekscentryczne medium. Będzie to zespół ponad dwóch tysięcy sztucznych satelitów, wynoszonych w przestrzeń okołoziemską przez konstruowany w Vigin Galactic (jakżeby inaczej) Launcher One – hybrydę samolotu i rakiety zdolną tanim kosztem umieszczać na niskich orbitach lekkie obiekty. Od przybytku głowa nie boli, ale na finalizację wszystkich trzech projektów przyjdzie jeszcze sporo poczekać.

[dropcap size=dropcap]2.[/dropcap]Dwa nowe flagowce HTC? Na wszelkiego rodzaju przecieki warto spoglądać z przymrużeniem oka, ale z plotek (niejednokrotnie sprzecznych) na temat najbliższych posunięć HTC wyłania się jednak dość spójny i zarazem intrygujący obraz. Bez względu na rozbieżności dotyczące nazw (Hima, One M9, One Max, One M9 Max), zastosowanych procesorów i pojemności baterii, najprawdopodobniej w marcu dane nam będzie ujrzeć dwie bliźniacze wersje reprezentacyjnego smartfona Tajwańczyków: 5-calową z ekranem FHD i 5,5-calową z ekranem QHD.

[dropcap size=dropcap]3.[/dropcap]Xiaomi Mi Note. Nowy phablet Xiaomi pojawi się 27 stycznia w dwóch wersjach: standardowej i z “kopytem”. Ta pierwsza korzysta z usług Snapdragona 801, który przestał już błyszczeć na mobilnych salonach, ale nadal jest, co tu kryć, wydajną jednostką. Uzupełnieniem są 3 GB RAM i 16 lub 64 GB pamięci masowej. Dla nieznoszących kompromisów użytkowników przygotowano wariant “Pro” ze Snapdragonem 810, 4 GB RAM, 64 GB ROM i ekranem o identycznej przekątnej 5,7 cala ale o rozdzielczości powiększonej z FHD do QHD. Niezmienne pozostają aparaty 13 Mpx (przetwornik Sony, OIS) i 4 Mpx, bateria 3000 mAh, szczupła sylwetka (155 x 77,6 x 6,95 mm, 161 gramów) oraz przestrzennie modelowane szkło Gorilla Glass 3 po obu stronach. Przewidywane ceny w Chinach to ok. 370 dolarów za Mi Note 16 GB i ok. 530 dolarów za Mi Note Pro. Co ciekawe, Mi Note jest już obecny w dostępnym dla reszty świata i oferującym dwuletnią gwarancję Oppo Mart (z adnotacją “brak w magazynie”), a ceny nie odbiegają drastycznie od chińskich: 399 i 599 USD.

Xiaomi-Mi-Note-Black

[dropcap size=dropcap]4.[/dropcap]Rekordowo mobilny ultrabook. Tak jak onegdaj phablety zaczęły zacierać granicę pomiędzy smartfonami a tabletami, tak teraz tablety hybrydowe (szczególnie te z Windowsem) próbują zbliżyć się do laptopów. Z pomocą przychodzą im wyciągające z drugiej strony rękę ultrabooki, czego najlepszym przykładem jest najnowszy produkt LG, obdarzony beznadziejnym mianem 14Z950 Ultra PC. Ale za paskudną nazwą kryją się całkiem szlachetne podzespoły i takaż obudowa, a wyposażone w 14-calowy ekran FHD urządzenie waży zaledwie 980 gramów i mierzy 13,5 mm w najgrubszym miejscu.

Źródła: Digital Trends, Pocketnow, Oppo Mart, notka prasowa LG.

More Stories
Ranking smartfonów i tabletów – styczeń 2015