Zmobilizowane nowinki 15.01.2015

1. iPhone 6s z 2GB szybkiej pamięci LPDDR4. Jeszcze niedawno słyszeliśmy, że firma pozostanie przy wolniejszej, ale o 35% tańszej w produkcji pamięci LPDDR3, gdyż dostawcy giganta nie wyrobiliby się z produkcją droższych modułów. W mobilnym świecie sytuacja zmienia się bardzo szybko i według dzisiejszej plotki, problemy produkcyjne są już przeszłością. Moduły będą produkowane przez trzy firmy – Hynix, Samsunga i Micron-Elpida, które podzielą się pracą kolejno po 50, 30 i 20%. To właśnie ta ostatnia firma miała być źródłem problemów produkcyjnych. Fani firmy z Cuppertino powinni się więc cieszyć – pamięć LPDDR4 jest szybsza od LPDDR3 około dwukrotnie, utrzymując zużycie energii na tym samym poziomie.

2. Exynos głównym chipem dla S6? Plotek o problemach ze Snapdragonem 810 ciąg dalszy. Teraz możemy usłyszeć, że Samsung jakoby bojąc się przegrzewania nowego dziecka Qualcomma, miał postawić głównie na Exynosa i wyposażyć w niego około 90% urządzeń. Pozostałe 10% natomiast otrzyma S810, gdy już rozwiązane zostaną jego problemy z temperaturami pracy.

 3. iOS 8.2 już u developerów, przynosi wsparcie dla Apple Watch. Niby nic specjalnego, ale warto o tym wspomnieć – wciąż bowiem nie ma żadnej oficjalnej daty premiery smartwatcha Apple – wiemy tylko, że pojawi siew pierwszym kwartale 2015. Skoro jednak w becie 8.2 można znaleźć wsparcie dla nadchodzącego gadżetu, można śmiało założyć że w Marcu powinniśmy go ujrzeć.

4. LG G4 nadal ze Snapdragonem 810. Podczas gdy inni producenci szukają zamienników, LG nie ma takiego pola manewru. Ma co prawda swój ośmiordzeniowy procesor NUCLUN, ale z nieznanych powodów nie chce lub nie może go użyć. Mimo wszystko więc sercem smartfonu pozostanie Snapdragon 810. Jak też wynika z logu z zainstalowanego na urządzeniu Lollipopa na pokładzie znajdziemy aparat 16MP robiący fotki w rozdzielczości 5312 × 2988.

5. Poznajcie brata bliźniaka iPhona 6 Plus – ZTE Blade 6S. Jeśli więc chcecie zaszpanować posiadaniem iPhona, a nie stać was na produkt Apple, nowy model od ZTE wkrótce pojawi się w sprzedaży… Niestety niższa cena oznacza gorsza specyfikację, otrzymacie więc ośmiordzeniowego MediaTek MT6752 1,5 Ghz, 2GB RAM, ekran 5,5″ 720p i aparat główny 8MP. Całość pracuje pod kontrolą Kitkata 4.4.4.

ZTES6

More Stories
razer
1 listopada poznamy pierwszy smartfon Razera?