Zmobilizowane nowinki 06.01.2015

1. Kodak przedstawił swój pierwszy smartfon. Firma kojarzona przede wszystkim z fotografią przedstawiła model, który sam z siebie nie wyróżnia się ponad konkurecję, jednak jego asem w rękawie mają być właśnie funkcje fotograficzne. Kodak IM5 będzie miał wyświetlacz 5″ 720p, 13MP aparat główny z lampą błyskową i 5MP przedni. Sercem zaś będzie ośmiordzeniowy procesor 1,7 Ghz (prawdopodobnie MediaTek) i 1GB RAM. Z niewiadomych przyczyn w chwili premiery na pokładzie znajdziemy Androida 4.4 i dopiero po tym będziemy mogli go zaktualizować do Lollipopa. Na pokładzie znajdziemy zaś software umożliwiający edycję zdjęć, wysłanie ich na serwisy społecznościowe czy bezpośrednie ich drukowanie – ma być bowiem zgodna z wszystkimi drukarkami.

2. Yezz Billy S5 LTE oficjalnie zapowiedziany i z Windowsem 10 na pokładzie. Same podzespoły są raczej standardowe. Ekran IPS 720p, 1 GB RAM i w zależności od regionu świata Snapdragon 400 lub 410, kamery 13 i 5MP oraz dualsim z obsługą LTE. Najważniejsze jest jednak że wersja na Snapdragonie 410 (przeznaczona głównie dla USA) pracuje już na nowym Windowsie 10. Wersja z S400 będzie w chwili premiery mieć na pokładzie WP8.1, ale w stosownym czasie otrzyma aktualizację do Windowsa 10.

3. Sony obiecuje aktualizację do Lolipopa dla serii Z, dla modelu Z3 już za miesiąc. Fani firmy mają powód do radości – sony nie zapomina o swoich poprzednich urządzeniach i pracuje nad tym, by zawitał na nich Lollipop. Pierwsze buildy dla najnowszego modelu – Z3 mają się pojawić już na początku lutego. Następnie pojawią się dla starszych Z2 i Z1.

4. Microsoft Office for Android Tablet Preview dostępny dla wszystkich, bez zaproszeń. Tabletowe wersje pakietu Microsoftu były już dostępne od dłuższego czasu, niestety wymagały zaproszenia. Teraz wystarczy udać się do Google Play, by pobrać za darmo Worda, Excela i PowerPointa. Nadal są to wersje testowe, ale na tyle kompletne że można z nich już spokojnie korzystać. Jedynym wymogiem jest posiadanie tabletu z Androidem 4.4 lub 5.0.

 

More Stories
Nexus 7 tuż, tuż w Polsce?