Zmobilizowane nowinki 23.12.2014

1. Nowy budżetowy Zenfone. Tym razem specyfikacja przeciekła poprzez Bluetooth SIG. Nowe urządzenie prawdopodobnie będzie następcą najsłabszego Zenfone 4. Nowy model będzie miał ekran 480×854 (o gęstości 208 ppi), niesprecyzowany dwurdzeniowy procesor Intela wraz z gigabajtem RAM. Urządzenie zostanie wyposażone w dwa obiektywy – główny 5 Mpix i przedni 0.3 Mpix. Otrzymamy także baterię 2100 mAh i Androida 4.4 z ZenUI. Szczegóły poznamy dopiero w styczniu.

2. Tajemniczy smartfon Samsunga ze Snapdragonem 801. Zauba – indyjska firma zajmująca się importem/eksportem różnego rodzaju elektroniki była już parę razy źródłem przecieków. Dzisiaj dzięki niej poznaliśmy nowe urządzenie Samsunga oznaczone jako SM-G430. 17 jednostek zostało zaimportowanych do Indii – to wystarczyło, by zaczęto poszukiwać informacji o nowym modelu. Wkrótce też TechTastic położył ręce na części specyfikacji. SM-G430 mam 5,5-calowy ekran Full HD (401 ppi), procesor taktowany zegarem 2,5 Ghz (a więc najprawdopodobniej Snapdragon 801), a na pokładzie znajduje się Android 4.4.4 Nie będzie więc to flagowiec, ale highend – a więc urządzenie, którego w portfolio Samsunga akurat brakuje.

3. Midranger BlackBerry – Rio (Z20). Choć niektórzy już skazali BlackBerry na porażkę, to firma wciąż próbuje utrzymać się na powierzchni i wypuszcza nowe modele. Jednym z nich ma być właśnie Z20. Otrzymamy urządzenie pozbawione klawiatury fizycznej, z ekranem 5″ 720p, kamerami 8/2 Mpix, dwurdzeniowym Snapdragonem S4 taktowanym zegarem 1,5 Ghz, 2 gigabajtami RAM i 16 gigabajtami pamięci wewnętrznej. Wyceniony zostanie na 300$. Dziwić w specyfikacji może jedynie dobór SoC – podczas, gdy wszyscy ścigają się na ilość rdzeni i przerzucają na architekturę 64-bitową, BB wybrało dość leciwą, dwurdzeniową konstrukcję, choć wciąż jest to wydajna jednostka. Z drugiej strony, smartfona nie napędza Android, więc firma zapewne wie, co robi.

 

More Stories
BQ Aquaris E4.5 – pierwszy smartfon z Ubuntu