0

1.Minuum po polsku. Popularna w wielu regionach świata klawiatura nie cieszy się nad Wisłą zbytnim powodzeniem ze zrozumiałych względów – nie wspierała do niedawna naszego ojczystego języka. W najnowszych aktualizacjach opublikowanych w Google Play (zarówno wersji darmowej jak i płatnej) obecnych jest kilka nowych słowników, w tym i polski. Chwilowo mają one status beta, ale już pojawiają się pierwsze pochlebne recenzje użytkowników na temat działania autokorekty.

2.Nie powstanie Samsung Galaxy Core Active Mega Lite Advance Plus Young LTE. Absurdalne ilości oferowanych modeli i towarzyszące im niewiele mówiące barokowe nazwy do niedawna były znakiem rozpoznawczym Samsunga.  Pogarszające się wyniki finansowe komórkowego lidera skłoniły go do ograniczenia tego rozpasania. Czy nadchodzących premier będzie mniej? Przekonamy się niebawem, natomiast widoczny już jest Galaxy Trend do usystematyzowania i uproszczenia nazewnictwa. Obok znanych od dawna rodzin flagowców (“S” i Note) mamy nową linię “A” i zapowiedź “średniaków” identyfikowanych literą “E”. Najprawdopodobniej modele najtańsze również trafią do jednego wora i oznaczone zostaną etykietą “J”, co zdaje się wróżyć ujawniona specyfikacja modelu J1. Ekran 4,3″ 480 x 800, 4-rdzeniowy 64-bitowy Marvell PXDA1908, 1 GB RAM, 4 GB ROM oraz aparaty 5 i 2 Mpx zapowiadają się całkiem obiecująco jeśli dotyczą konstrukcji wycelowanej w segment smartfonów “na każdą kieszeń”.

3.Xperia Tablet Z4 Ultra. Pogłoski mówią o urządzeniu o wysoce nieprzeciętnych parametrach. Snapdragon 810, 64 GB ROM i 6 GB RAM stanowią tylko preludium do największej atrakcji – wyświetlacza o przekątnej 12,9 cala i rozdzielczości 3840 x 2400 pikseli. Zapewne nie wzbudzi on jednak zbytniego entuzjazmu wśród wyznawców “doktryny PPI”, bowiem może się pochwalić marnym zagęszczeniem pikseli na poziomie 350 punktów na cal.

4.Nowy smartfon Xiaomi wizytuje AnTuTu. Wyświetlacz 4,7″ 720 x 1280, 1 GB RAM i 8 GB ROM to parametry żywcem skopiowane z modelu Redmi 1S. Zamiast Snapdragona 400 (4 x Cortex-A7) pojawia się jednak żwawszy Snapdragon 410 (4 x Cortex-A53). Można przypuszczać że przyłapany został następca popularnego i niedrogiego modelu, przy okazji poddany nieznacznej redukcji gabarytów i masy.  Oficjalny europejski internetowy sklep Xiaomi oferuje od pewnego czasu Redmi 1S w cenie obniżonej do 150 USD. Jeśli trafi tam wersja poddana liftingowi, można jej wróżyć spory sukces, pod warunkiem zachowania podobnego poziomu cen.

5.Linshof, wróć! Trzy wcześniejsze wiadomości należą do kategorii publicystyki “przeciekowej”. Cieszy się ona zainteresowaniem sporego kręgu odbiorców, ale i niesie ze sobą ryzyko rozpowszechniania nietrafionych przepowiedni, którego sam właśnie padłem ofiarą. Na początku grudnia niefrasobliwie przytaczałem doniesienia o rychłym debiucie europejskiego “pogromcy flagowców” wycenionego na 380 dolarów. Obecnie można być niemal pewnym, że do jego premiery nigdy nie dojdzie. Na stronie firmy Linshof pojawił się komunikat o zamknięciu projektu z powodu wycofania się inwestorów.

6.Arystokrata i plebejusz. Istnieje sporo firm specjalizujących się w zaspokajaniu smartfonowych zachcianek najbogatszych obywateli świata. Jedne wysadzają iPhone’y diamentami, inne proponują własne linie produktów. Do tych drugich należy Gresso, które właśnie zaprezentowało swój najnowszy model – Regal. Nie olśniewa on specyfikacją (skądinąd całkiem przyzwoitą) lecz użytymi najwyższej klasy materiałami, a przede wszystkim pomaga wysyłać posiadaczowi czytelny komunikat: “Jestem zamożny”. Cena 5000 dolarów w tej klasie urządzeń należy do dość umiarkowanych, ale wystarcza aby skutecznie odstraszać przeciętnych zjadaczy chleba obdarzonych choćby szczątkami zdrowego rozsądku. I o to właśnie chodzi.

Gresso-Regal

Na drugim biegunie rynku możemy znaleźć Forme Discovery P9, smartfon sprzedawany w Indiach za równowartość ok. 30 dolarów. Ożywiana przez leciwego Gingerbreada słuchaweczka z 3,5-calowym ekranem 320 x 480, aparatem 3 Mpx, WiFi, radiem FM i Dual SIM pozwala korzystać z dobrodziejstw mobilnych technologii ludziom, którzy na Gresso Regal musieliby pracować kilka lat.

Forme-P9

Źródła: Ubergizmo, Phone Arena, The Droid Guy, Android Headlines

Weekendowy przegląd gier i aplikacji [19.12]

Wcześniejszy wpis

Android – czy modyfikowanie go ma sens?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy