Zmobilizowane nowinki 18.12.2014

1. Fire Phone otrzymuje dużą aktualizację. Telefon Amazonu otrzymał własnie łatkę oznaczoną numerkiem 3.6.5. Oprócz zwiększenia długości działania na baterii, wydajności i stabilności dodano także szereg różnych opcji – między innym: tłumaczenie tekstu i rozpoznawania znanych obrazów z użyciem Firefly, funkcję Best shot pozwalającą wybrać najlepsze z serii trzech zdjęć, dodatkowe języki klawiatury, opcje dodawania własnych dzwonków i większej ilości informacji na blokadzie ekranu. Pytanie tylko, czy jest na sali użytkownik tego telefonu i czy te nowości zaskakują kogokolwiek, kto ma smartfon z Androidem?

2. Specyfikacja Galaxy E7 potwierdzona w GFXBench. Zaskoczenia raczej nie ma, specyfikacja potwierdza się bowiem ze wcześniejszymi przeciekami. Choć w benchmarku widnieje informacja, że smartfon pracuje pod Kitkatem 4.4.4 najprawdopodobniej w chwili premiery na pokładzie zobaczymy już Lollipopa.

galaxye7

3. Grand Theft Auto: Chinatown Wars nareszcie na Androidzie. Po pięciu latach od premiery na iOS… Skoro jednak Rockstar zlitował się nad Androidowcami, co oferuję? Chinatown wars przypomina gameplayowo bardziej dwie pierwsze części serii, bowiem mamy do czynienia z widokiem izometryczny. Grafika jest zaś pociągnięta cel-shadingiem, więc mimo kilku lat na karku graficznie produkcja nadal trzyma poziom, aczkolwiek taki styl nie każdemu musi się podobać. Jeśli więc chcielibyście sprawdzić „nową” odsłonę, jej cena wynosi 21 złotych.

4. Wyciekła beta Lollipopa dla Note 3. Możecie ją znaleźć na XDA z dokładną instrukcją manualnego sflashowania. Oczywiście, ponieważ jest to wersja beta zawiera masę błędów uniemożliwiających normalne korzystanie z systemu i choć część bugów magicy z XDA załatali już własnymi siłami, nadal jest to raczej ciekawostka dla pasjonatów. Warto również pamiętać, że wyciekła wersja pod model oparty na Exynosie – na wersję dla popularniejszego modelu ze Snapdragonem 800 poczekamy raczej do oficjalnej premiery.

5. Android 5.0 ominie Samsunga Note 4 i Edge. Zamiast tego oba telefony zostaną od razu zaktualizowane do wersji 5.0.1. Wyciekły bowiem zdjęcia testowych wersji romów dla tych modeli opartych na Androidzie 5.0.1 Wobec tego mało prawdopodobne jest, by Samsung pracował także nad „starym” 5.0.

More Stories
Office oficjalnie ląduje na Androidzie