Zmobilizowane nowinki 16.12.2014

1. OnePlus One otrzyma MaxxAudio w kolejnej aktualizacji OTA. Chiński producent aktywnie wspiera swoje flagowe urządzenie. Poprzednia aktualizacja przyniosła poprawę jakości zdjęć, jak i opcję zapisywania ich w formacie RAW. Teraz z kolei po podpisaniu umowy z Waves Audio One otrzyma MaxxAudio – software, który pozwoli użytkownikom doświadcyzć głębszych basów, czystszego dźwięku oraz ogólnie poprawi muzyczne właściwości telefonu. Aktualizacja ma pojawić się w okolicy stycznia 2015.

 2. OnePlus One Mini? Okazuje się, że firma postanowiła posłuchać opinii fanów i wydać mniejsza i jeszcze tańszą wersję swojego flagowca. Na razie wiadomo o nim jedynie, to że miałby być napędzany przez Snapdragona 615. Co dziwniejsze, ze specyfikacji z Antutu wyczytać możemy, że zarówno przednia jak i tylna kamera będą miały 8MP. Nie jest też w stu procentach pewne, że to oficjalna wersja „mini” – być może to po prostu kolejne, nieco tańsze urządzenie z serii dostępne na przykład wyłącznie dla Chin.

oneplus-one-mini-1-940x705

3. Kolejny update Lollipopa dla Galaxy S5, kolejny raz tylko w Polsce. Nowa aktualizacja waży około 371MB, naprawia błędy znalezione w pierwszej wersji oraz zwiększa stabilność i wydajność. Oficjalny changelog nie jest niestety dostępny. W każdym razie możemy czuć się przez Samsunga wyróżnieni.

 4. Baldur’s Gate 2: Edycja rozszerzona już w Sklepie Play. W klasykę komputerowego RPG sprzed 14 lat na naszym urządzeniu z Androidem możemy zagrać już za 28 złotych. Co prawda nie jesteśmy ograniczeni wyłącznie do tabletów i produkcję można zainstalować na swoim smartfonie, to ze względu na rozbudowany interfejs, warto produkcję ogrywać właśnie na tablecie, gdzie będziemy mieli znacznie większe pole do działania. jako, że produkcja jest sequelem pierwszych Wrót Baldura, warto się wcześniej zapoznać z pierwszą częścią, również dostępną na Androidzie.

5. Samsung będzie miał własną mobilną metodę płatności w swoich smartfonach w 2015. Koreański gigant chce rywalizować z ApplePay, wobec czego podjął rozmowy z LoopPay. I jak zdradził CEO ostatniej z firm, ich technologia znajdzie się we wszystkich Samsungach już w 2015. W przeciwieństwie do płatności Apple, LoopPay wymagać będzie użycia modułu NFC. Po prostu zamiast przeciągać kartę płatniczą przez czytnik, wystarczy, że użytkownik użyje swojego Samsunga. Przewagę koreńczykom daje fakt, że na obecną chwilę ApplePay wspiera około 220 000 punktów sprzedaży w USA, podczas gdy LoopPay ponad 10 milionów.

 

More Stories
Qualcomm zapowiada Snapdragony 200 i 400