Zmobilizowane nowinki 11.12.2014

1. Google zakończyło produkcję Nexusa 5. Rzecznik Google przekazał, że to już oficjalny koniec produkcji tego modelu, jeśli więc macie jeszcze ochotę na nowego N5 lepiej się pospieszyć. Oznacza to bowiem, że na rynku pozostanie tylko wielki Nexus 6. No chyba, że Google ma w planach na kolejny rok Nexusa 5 II…

2. Nowe problemy Qualcomma. Zaledwie parę dni temu donosiliśmy o problemach z nadchodzącym Snapdragonem 810, a okazuje się że to nie koniec problemów popularnego dostawcy SoC. Okazuje się jednak, że problemami natury technicznej jest także dotknięty inny chip – Snapdragon 615. Pierwszy 64-bitowy ośmiordzeniowiec Qualcomma został nam przedstawiony już w lutym, dotychczas pokazano ledwie kilka telefonów z tym układem. Winą są rzekomo „problemy designowe” chipu, a producenci chętniej sięgają po konkurencyjnego MediaTeka MTK6752.

3. Kolejny dual-screen z Rosji – Highscreen ICE 2. Nowy model ma jednak nieco inny „przepis na siebie” niż YotaPhone 2. Jego drugi ekran to bowiem nie pełny panel, a cienka linia, na której wyświetlać się będa wszelkie notyfikacje – o wiadomości, nieodebranych połączeniach, pogodzie, itp. Reszta specyfikacji prezentuje się nieco mniej interesująco niż we wspomnianym YotaPhone 2, ale nadal mamy do czynienia z wydajnym modelem – sercem będzie MediaTek MT6592 wspierany przez 2 GB RAM i 16GB rozszerzalnej pamięci. Ekran 4,7″ będzie miał rozdzielczość „zaledwie” 720p, co przy tej przekątnej i tak da ostry i wyraźny obraz. Dodatkowo na pokładzie znajdziemy aparat Sony 13MP i przedni 2MP. Całością zarządzi Android 4.4. Kitkat.

4. Problemy z Apple Watchem rozwiązane. Jeszcze parę miesięcy temu przyszłość zegarka apple nie wyglądała najlepiej. Firma miała problemy z produkcją komponentów i mówiło się nawet o tym, ze sprzęt może ukazać siew limitowanym nakładzie. Jak jednak donoszą rozmaite źródła większość ze wspomnianych problemów została ostatecznie rozwiązana i premiera w lutym 2015 okazuje się jednak bardzo prawdopodobna.

More Stories
mate 9 lite
Huawei Mate 9 Lite, tańszą alternatywą Mate 9?