Zmobilizowane nowinki 09.12.2014

1. Pojawił się iOS 8.1.2. Update do nowej wersji waży około 28 MB i naprawia kilkanaście nienazwanych błędów oraz dosyć denerwujący bug, który sprawiał że dzwonki kupione poprzez iTunes zostawały przypadkowo skasowane na niektórych iUrządzeniach. Jeśli coś takiego przydarzyło się Wam – pod tym linkiem możecie odzyskać swoje dzwonki.

2. Oddworld: Stranger’s Wrath już na Androidzie i iOS. W klasyka znanego z PC i pierwszego Xboxa pogrywać mogą już wszyscy właściciele smartfonów… No, prawie wszyscy – minimalne wymagania dla Androida wynoszą bowiem co najmniej dwurdzeniowego procesora z Adreno 220 (lub odpowiednikiem innych firm) wspieranego przez 1GB RAM. W przypadku iOS wybór jest ograniczony do Iphonów 5/6/6 Plus oraz dwóch ostatnich iPadów. Cena wynosi zaś 6 dolarów czyli około 18 złotych.

3. Kolejny budżetowy Samsung… Jeśli nadal nie zauważacie, że firma zasypuje rynek podobnymi do siebie telefonami oto kolejny dowód. Własnie wyciekła specyfikacja Galaxy E5. The E500 (bo tak brzmi pełna nazwa) będzie miał 5-calowy ekran 720p, jego sercem będzie 32-bitowy SoC taktowany zegarem 1.2 GHz. Pracować będzie na Androidzie 4.4 KitKat, zwyczajowo uzupełnionego TouchWiz. E700 poznaliśmy kilka dni temu, będzie on jeszcze większy – 5,5″ (niestety nadal przy 720p), a procesor będzie wyżej taktowany – zegarem 1,5 Ghz. Wygląda więc na to, że Samsung uzupełni braki w przedziale większych modeli.

4. Note 4 na Snapdragonie 810 przyłapany. Pomimo, ze nowy SoC Qualcomma cierpi na drobne problemy, wersja Note 4 opartego na tym układzie jest już testowana przez największych operatorów mobilnych w Korei Południowej. Największą różnicą jest wykorzystanie ośmiu rdzeni i architektury 64-bitowej w nowym procesorze, a także nowe GPU Adreno 430. Na razie nie wiadomo czy nowa wersja zaoferuje jeszcze coś oprócz nowego Snapdragona, ale można zgadywać że Samsung wykorzysta potencjał 64-bitów i dołoży 4GB RAM.

5. Cyanogenmod Inc.: Tylko Globalna wersja OnePlus One otrzyma OTA. Ostatnio pojawiła się informacja, jakoby urządzenie w Indiach nie miało dostać aktualizacji ze względu na umowę z Micromaxem, która miała mu dać wyłączność na użycie (i aktualizacje) „oficjalnego” Cyanogenmoda. I w sumie okazuje się to prawdą, bo zgodnie z ostatnim oświadczeniem tylko globalna wersja OPO (niedostępna w Indiach) otrzyma aktualizacje OTA. Co więcej nawet jeśli mieszkaniec Indii kupi globalny model, aktualizacje na terenie Indii nadal będą dostępne – blokada dotyczy tylko modeli przeznaczonych na indyjski rynek. Cóż, nie działa to pozytywnie na wizerunek Cyanogenmoda…

More Stories
iphone koncept
Futurystyczny koncept iPhone’a – 7 aparatów i dwa wyświetlacze