Zmobilizowane nowinki 06.12.2014

1. Ciekawa innowacja w Google Inbox. Wysłaliście kiedyś wiadomość, której wysłania potem żałowaliście? Google Inbox pozwoli wam cofnąć ten nieprzemyślany krok do 10 sekund po kliknięciu „wyślij”. Co prawda Google uprzedzone zostało przez BlackBerry, ale i tak funkcja ta może się przydać niezdecydowanym androidowcom.

2. Dobre prognozy dla Apple. UBS Evidence Lab Monitor przewiduje, że sprzedaż nowych iPhonów w pierwszym kwartale 2015 wyniesie 70.9 miliona sztuk. Poprzednie prognozy mówiły natomiast o „jedynie” 67 milionach. Wszystko wygląda pięknie na papierze, ale może się okazać, że firma z Cuppertino nie nadąży z zaspokojeniem tych prognoz – zwyczajnie zabraknie im smartfonów. Wracając jednak do analizy – według niej w drugim kwartale Apple zmniejszy produkcję iPhona 6 40%, by wyprodukować więcej modeli 6 Plus. Pozwoli to na zaspokojenie rynku phabletów w Azji.

3. HTC One M7 i One M8 wkrótce otrzymają Lollipopa. Chwilę temu flagowce HTC w wersji GPE otrzymały nową wersję systemu, a już HTC zapowiada w ciągu najbliższych 90 dni aktualizację dla zwykłych wersji. Czy jednak wraz z aktualizacją fani mogą spodziewać się nowej, siódmej już wersji nakładki Sense UI? Niestety, wszystko wskazuje na to, że najnowszą wersję nakładki zobaczymy dopiero w momencie premiery One M9, a poprzednie wersje flagowca napędzi znany Sense 6.0.

4. OnePlus sprzedawało odnowione telefony? Użytkownicy odnotowali bowiem co najmniej siedem przypadków, w których smartfon otrzymali w otwartym opakowaniu, ze skonfigurowanym OSem, zdjęciami w pamięci, rysami i w jednym przypadku – dodatkową osłoną na ekran. Firma zaprzeczyła jakoby sprzedawała używane telefony, ale na szczęście nie rzuciła słów na wiatr i podała całkiem sensowne uzasadnienie, które możecie przeczytać tutaj. Biorąc pod uwagę, ze takich przypadków było zaledwie siedem, na ponad 500 000 tysięcy sprzedanych egzemplarzy, wydaje się mało prawdopodobne, by była to prawdziwa afera.

More Stories
Mario Kart Tour z trybem multiplayer online. Niestety nie dla wszystkich…