1

Phablety wyrastają jak grzyby po deszczu. Jedną z wielu propozycji jest najnowsze dziecko Prestigio, model MultiPhone 5550DUO. Parametry wskazują na typowego średniaka: 4-rdzeniowy Mediatek MTK6582, 1 GB RAM, 8 GB pamięci masowej z możliwością rozszerzenia o 64 GB, ekran 5,5 cala 1280 x 720 chroniony przez Gorilla Glass, aparaty 13 i 2 Mpx oraz bateria 3000 mAh. Oprócz Androida 4.4 na pokładzie znajdziemy również pełną wersję jednego z lepszych pakietów biurowych – OfficeSuite Pro. Jak sugeruje nazwa, smartfon obsługuje dwie karty SIM. Dodatkowo producent udostępnia własny sklep z aplikacjami, gdzie wiele pozycji można nabyć taniej niż w Google Play. Obiecuje również dostęp do 200 GB przestrzeni w “chmurze”, niestety nie znam bliższych szczegółów tej oferty. To wszystko proponowane jest w cenie 599 zł, którą bez większego wahania skłonny jestem nazwać atrakcyjną.

Prestigio_PSP5550


Znana z produkcji wielu udanych akcesoriów firma ART wzbogaca swą ofertę o słuchawki Bluetooth AP-B01. Ich mobilność zwiększa konstrukcja pozwalająca na złożenie do kompaktowych rozmiarów. W prawej muszli ukryto mikrofon, który pozwala na prowadzenie rozmów, a do przyjmowania połączeń przewidziano specjalny przycisk. Ze słuchawek można korzystać również za pośrednictwem przewodu, który jest częścią zestawu, podobnie jak kabel USB służący do ładowania baterii. Parametry urządzenia są bardzo typowe (20 – 20000 Hz, 32 Ω, efektywność 115 dB) i jak w wypadku każdych słuchawek niewiele mówią o jakości ich brzmienia, tym niemniej propozycja ART wyceniona jest bardzo kusząco – producent sugeruje kwotę 79 zł.

ART_AP-B01


Mieliśmy okazję testować jakiś czas temu czytniki e-booków marki PocketBook: Touch Lux, Touch Lux 2 oraz Basic Touch i wywarły na nas pozytywne wrażenie. Bardzo interesująco zapowiada się najnowszy produkt firmy – CAD Reader Flex. Wyróżnia się ponadprzeciętnymi rozmiarami i precycyjnym ekranem e-ink (13,3 cala, 1600 x 1200 pikseli). Jest przy tym wyjątkowo smukły (6,5 mm), nie ma jednak obaw o możliwość jego uszkodzenia, ponieważ posiada unikalną elastyczną konstrukcję zamkniętą w gumowanej obudowie odpornej na pył i wilgoć. Urządzenie bez wątpienia powstało z myślą o osobach pracujących w terenie i zmuszonych do posługiwania się dokumentacją techniczną, ale być może zainteresuje szersze grono nabywców. Zadecyduje o tym cena, która nie jest jeszcze znana, bowiem czytnik znajduje się obecnie w końcowej fazie testowania prototypów.

PocketBook_CAD_Reader

Źródła: informacje prasowe

Zmobilizowane nowinki 3.12.2014

Wcześniejszy wpis

Mobilna fotografia. Postprodukcja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy