Zmobilizowane nowinki 02.12.2014

1. „Nikt nie zarobił żadnych pieniędzy na Windows Phone”. Te ostra słowa padły z ust głowy PR Huawei, Joe’go Kelly. Wygląda na to, że przyszłość systemu Microsoftu w chińskiej firmie rysuje się w czarnych barwach. Firma po wyprodukowaniu zaledwie dwóch modeli z mobilnymi okienkami, odkłada system na bok. Sprawa zapewne ma związek ze wzrostem potęgi Xiaomi, jako trzeciego na świecie producenta telefonów oraz przejęciem Motoroli przez Lenovo. Jak twierdzi Kelly, Huawei zamierza skupić się teraz na rynku highendów, mniej opanowanym przez wspomniane firmy. A jak wiadomo, w tym segmencie Windows nie ma za wiele do powiedzenia.

2. OnePlus Two w drugim lub trzecim kwartale 2015. Po niezwykle entuzjastycznym przyjęciu „Zabójcy Flagowców”, rok po jego premierze ujrzymy jego następcę. Choć na razie nie wiemy nic o specyfikacji nowego modelu, według zapowiedzi jego hardware, połączony ponownie z atrakcyjną ceną, ma wywołać jeszcze większe zdumienie niż to, które wywołał OPO. Jako jeden z pierwszych krajów OPT ujrzą Indie. Być może teraz obejdzie się jednak bez kłopotliwego systemu zaproszeń.

3.Nie ma już powrotu… do iOS 8.1. Po kilku tygodniach od premiery wersji 8.1.1., Apple przestało sygnować poprzednią wersję. Jeśli wiec trapi cię jakiś błąd nowej wersji, nie można już sprawy rozwiązać softwarowo. Choć 8.1.1. przynosi wiele poprawek, pojawiły się przecież także raporty o problemach z kamerą w iPhone 6 Plus.

4. Znamy datę premiery YotaPhone 2. Smartfon o dwóch twarzach zawita do nas już w grudniu.Tym razem możemy poczuć się wyróżnieni, gdyż grudniowa premiera obejmuje jedynie 20 europejskich krajów. Reszta świata będzie musiał poczekać do kolejnego roku.

5. Sony Z Ultra ostatnim smartfonem GPE, który otrzyma OTA z Lollipopem. A przynajmniej na chwilę obecną, bowiem aktualizację otrzyma on zaraz po G Padzie 8.3 od LG. Inne urządzenia takie jak HTC One M7 i M8,  Galaxy S4 oraz pierwsza Moto G. Jeśli więc pracujecie na niezmodyfikowanym Z Ultra, wkrótce powinniście dostać informację o aktualizacji. W przeciwnym wypadku trzeba powrócić do stock romu, choć na XDA pojawiła się informacja o udanej instalacji na zrootowanym urządzeniu.

 

More Stories
Meizu 16t zadebiutuje już w październiku