Zmobilizowane nowinki 28.11.2014

1. Nintendo patentuje emulację GameBoya dla smartfonów i PC. Czyżby więc to znak nadejścia po latach oczekiwań klasycznych Pokemonów i Super Mario na nasze ekrany? Z racji, że są to tytuły, które bez problemu śmigają nawet na najtańszych czy starych smartfonach, ze znanymi na całym świecie postaciami, zapewne okażą się wielkim hitem. Pytanie tylko czy taka inicjatywa ze strony Nintendo to na pewno potwierdzenie takiej teorii. Wszak kompania od dawna nieskutecznie walczyła z emulatorami swoich starych konsol, chcąc by jej klasyczne produkcje były dostępne wyłącznie na jej nowszych urządzeniach. Ciężko w to jednak wierzyć, bo takie zachowanie byłoby wizerunkową klapą, trzymajmy więc kciuki za to, by Pokemony wkrótce zawitały na naszych ekranach.

2. SuperSU z pełnym wsparciem dla Lollipopa. W najnowszej wersji oznaczonej numerkiem 2.35 uświadczymy nie tylko pełną kompatybilność z nowym systemem ale i nieco przemodelowany pod Material design interfejs. SuperSU możecie ściągnąć stąd. Aplikacja jest darmowa, ale warto niewielką kwotą wesprzeć Chainfire’a – to jeden z najlepszych developerów na Androidzie.

3. OnePlus One dostępny przez 3 dni bez zaproszenia. Z okazji Czarnego Piatku przez 72h możemy nabyć „zabójcę flagowców” bez specjalnego zaproszenia. Model biały z 16 gigabajtowym dyskiem możemy zakupić za 299 dolarów, z kolei czarny 64 gigabjtowy będzie nas kosztował 349 dolarów – trochę ponad 1100 złotych. Biorąc pod uwagę pojemność dysku tej wersji – nie jest to zła propozycja. Jak obiecuje producent, wszystkim osobom, które zdecydują siena zakup, smartfon powinien zostać dostarczony przed wakacjami.

4. HTC naprawia przyciski w Nexusie 9. Choć najnowszy tablet Google został ciepło przyjęty przez recenzentów, znalazło się parę wad. Jedną z nich były przyciski głośności i power button. Chodziły one bardzo topornie, trudno było wyczuć, czy zostały wciśnięte, czy jednak nie. Jak jednak twierdzą użytkownicy, w nowszych wersjach problem ten został „po cichu” naprawiony. Interesujące jednak, że taka mała drobnostka u HTC nie wywołała takiej burzy jak u Apple…

 

More Stories
Xperia Z1S odpowiednikiem Z1f dla reszty świata?