Zmobilizowane nowinki 26.11.2014

1. Zła passa iPhonów 6 trwa nadal. Tym razem użytkownicy skarżą się na… łatwo rysujący się ekran. Niektóre posty mówią nawet o zarysowaniach pojawiających się po tygodniu użytkowania. Pierwotnie nowe iPhony miały mieć szafirową warstwę ochronną na ekranach, jednak problemy z podwykonawcami sprawiły, że ekrany chroni „tylko” wzmocnione szkło Ion-X. Możliwe jednak, że zasługę w rysowaniu się nowych modeli Apple ma użyte po raz pierwszy w smartfonach tej firmy zaokrąglone szkło – w związku z jego kształtem szóstki są pozbawione charakterystycznej dla iPhonów małej „krawędzi” przy wyświetlaczu, zapewniającej dodatkową ochronę. Części klientów udało się wymienić porysowane elementy, ale ponieważ Apple nie ustosunkowało się jeszcze do nowej wady flagowych produktów, część została odprawiona z niczym. No cóż, przez takie wpadki wizerunek firmy staje się coraz bardziej zszargany…

 2. Apple zakończy produkcję modelu 5c w połowie 2015. Firma nie podała konkretnych powodów takiej decyzji, ale nietrudno się domyślić o co chodzi. Plastikowy 5c miał być bowiem tańszą alternatywą dla modelu 5s. Jak jednak przystało na produkt Apple, smartfon i tak do tanich nie należał, więc zainteresowani sprzętem firmy z Cupertino woleli dopłacić do pełnego 5s, stąd S-ka nie cieszyła się popularnością. Dodatkowo teraz, gdy na rynku są już iPhone 6 i 6 Plus, a cena 5c dodatkowo spadła, 5c nie ma już racji bytu na rynku.

 3. Xiaomi przesuwa ekspansję na kolejny rok. Chińska firma miała dość ambitne plany na 2014 – chciała oficjalnie wkroczyć do Indii, Brazylii, Rosji, Meksyku, Malezji, Filipin, Indonezji, Tajlandii, Wietnamu i Turcji. jak się jednak okazuje, Xiaomi zmienia strategię – zamierza wzmocnić swoją pozycję w Indiach i Indonezji (wobec których swoje plany wejścia na rynek zrealizowało), natomiast następną w kolejce Brazylię zacznie „podbijać” dopiero w pierwszej połowie 2015 roku. Jak twierdzi Hugo Barra, jego firma zamierza wkraczać na kolejne rynki, dopiero gdy wszystkie jej produkty będą dostępne w poprzednich.

4. Xperia M2 i M2 Dual otrzymały Kitkata 4.4.4. Nowa aktualizacja ma między innymi naprawić błędy z opóźnieniem dźwięku. Po aktualizacji do wersji 4.4.2 użytkownicy skarżyli się także na szybkie zużycie baterii, ale nie wiadomo czy problem ten jest rozwiązany przez nowy update. Sony nie powiedziało też nic na temat ewentualnej aktualizacji do Lollipopa, ani na temat wersji 4.4.4 dla wodoodpornego modelu Aqua.