Zmobilizowane nowinki 21.11.2014

1. Root na Lollipopie od dziś bez zmodyfikowanego kernela. Jeśli nadal nie uważacie Chainfire’a za świetnego developera, oto kolejny dowód, który powinien was przekonać. właśnie udostępnił on kolejną betę swojego SuperSU, która pozwala na zrootowanie systemu bez uprzedniego wgrywania zmodyfikowanego kernela. Jeśli feedback od użytkowników będzie pozytywny, te właśnie metoda pojawi się w nowej aktualizacji programu w Google Play i będzie można za jej pomocą zrootować każde urządzenie z piątka – a nie tylko Nexusy, jak dotychczas. Nowa metoda jest jednak znacznie bardziej inwazyjna, więc może powodować błędy – jeśli nie chcecie eksperymentować, powstrzymajcie się jeszcze chwilę.

2. Note 4 otrzymał pomniejszą aktualizację. Użytkownicy phabletu w Niemczech i Grecji otrzymali do pobrania plik o wadze 137MB. Build ma numer N910FXXU1ANK4 i wkrótce powinien być dostępny w innych regionach Europy jak choćby w Polsce. Niestety aktualizacja nie jest dokładnie opisana i nie wiadomo czy poza lakoniczną obietnicą lepszej wydajności czy stabilności wprowadza coś jeszcze.

3. Ascent Mate 2 otrzyma Lollipopa w przyszłym roku. Jakiś czas temu firma oznajmiła, ze phablet nie otrzyma już żadnej aktualizacji, spotkało się to jednak z dużym rozczarowaniem użytkowników. Firma wzięła sobie do serca narzekania i zapowiedziała aktualizację do Androida 5.0. Nie pojawi się ona jednak wcześniej niż w przyszłym roku. Huawei nie planuje też pośredniej aktualizacji do Kitkata, więc phablet przeskoczy od razu od 4.3 do 5.0

 4. Android One zaliczył zły start. Pomimo atrakcyjnej ceny, telefony wydane pod patronatem Google nie odniosly sukcesu. Dlaczego? Jak się okazuje, były sprzedawane wyłącznie online… A w Indiach, tego typu sprzedaż to zaledwie 12% na tle całości. Teraz, gdy producenci zorientowali się, jaki popełnili błąd, chcieli wprowadzić smartfony do klasycznej sprzedaży. Jednak sklepy, nie chcą ich przyjmować. Powody są dwa – po pierwsze, w momencie największego hype’u telefony można było kupić wyłącznie online. Sklepy nie mają ochoty ratować sprzedaży teraz, podczas gdy w momencie premiery zostały pominięte. Po drugie, zysk na egzemplarzu jest tak niewielki, że nie opłaca im się tracić miejsca na taki produkt. Czy więc to porażka programu? Być może nie, bowiem w sklepach które jednak przyjęły smartfony sprzedaż jest bardzo wysoka. Niestety czasu cofnąć sienie da, na pewno więc sukces będzie mniejszy niz ten, którego możnaby sie spodziewać.

More Stories
Jak kupować aplikacje/gry w App Store?