0

Witam w drugim kolei weekendowym przeglądzie gier i aplikacji, gdzie te drugie skierowane są do pewnej grupy ludzi. Po obrazku można bardzo łatwo się domyślić, kto powinien przeczytać wpis na ten weekend. Dla tych, którzy nie mogą rozszyfrować o kogo chodzi, już mówię- elektronicy. Na ten weekend zebrałem aplikacje, na których można tworzyć układy, liczyć przeróżne rzeczy, czy też uczyć się elektroniki.

APLIKACJE

  1. EveryCircuit

 every0

To akurat aplikacja, z której sam korzystałem przez pewien czas. Jest to bardzo intuicyjne narzędzie, w którym budujemy układy elektroniczne ze sporej ilość dostępnych części, a aplikacja wylicza nam wszystkie napięcia, natężenia itd. W aplikacji dostępne są też wykresy czasowe oraz gotowe przykłady użycia podstawowych praw oraz urządzeń elektronicznych. Dla osób lubiących dzielić się wiedzą, bądź pragnących ją zdobyć od innych istnieje też możliwość wstawienia układu i konwersacja na jego temat. Gorąco polecam ten program, chociaż większość osób związanych z tą dziedziną nauki pewnie mało już styczność z EveryCircuit.

 Screenshot_2014-11-20-19-50-43

Google Play App Store
  1. ElectroDroid

 electro0

Jest to aplikacja, która liczy podstawowe wartości w świecie elektroniki jak np.. oznaczenia kodowe rezystorów SMD, posiada schematy wielu typ wyjść powszechnie stosowanych w dzisiejszym świecie (USB, HDMI i wiele innych). W aplikacji możemy też znaleźć wiele podstawowych informacji potrzebnych do budowania układów i nie tylko. Nie jest to kopia EveryCircuit pod żadnym względem, i aplikacja definitywnie służy do czegoś innego, aczkolwiek w razie potrzeby można ją podpiąć pod ten program i używać ich jednocześnie. Moim zdaniem ta aplikacja może też przydać się w szkole, ze względu na możliwości obliczeniowe, bez budowania całego układu. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś takie rzeczy robiło się na technice.

 Screenshot_2014-11-21-13-04-16

Google Play Windows Phone
  1. Lessons In Electric Circuits

 lessons

Ta aplikacja to zbiór lekcji elektroniki. Dla każdego kto zna angielski (bo w tym języku jest aplikacja), i ma ochotę liznąć trochę tego przedmiotu powinien się w nią zaopatrzyć. Osoby, które posiadają już wiedzę z tej dziedziny też nie powinni mieć oporów przed instalacją, gdyż w aplikacji oprócz podstaw można znaleźć wiele informacji na wyższym poziomie. Developer zadbał o to by dostęp do poszczególnych informacji był bardzo prosty, więc lekcje są posortowane w kategoriach. Ja nie miałem problemów ze znalezieniem żadnej z potrzebnych informacji, i z tego wnioskuje, że podział jest dość ituicyjny. Mam nadzieję, że wyniesiecie coś z tych lekcji.

Screenshot_2014-11-21-08-51-17

Google Play

GRY

 

  1. Stick Hero

 sh0

Pierwsza gra to produkcja, z którą pierwszy raz miałem styczność na systemie iOS, i tak mi się spodobała, że znalazłem sobie ją na Androida. W grze jesteśmy małym ludzikiem, którego zadaniem jest przejście przez największą możliwą ilość słupków wystających z ziemi przez tworzenie połączeń między nimi. Tworzymy je przez przyciśnięcie palcem na ekranie, ale niestety początkowo kreseczka pnie się w górę a dopiero potem opada, i główną trudnością jest wymierzenie takiej odległości by po upadku nasz most nie był zbyt długi ani zbyt krótki, w przeciwnym wypadku nasz heros spadnie. Od kilku dni, właśnie ta produkcja jest największym zabójcą czasu.

 Screenshot_2014-11-21-13-07-43

Google Play App Store
  1. EA Golf

 eagolf0

Kolejny tydzień w zestawieniu znajduje się coś związanego z golfem, no cóż lubię te gry. Tym razem EA Games stworzyło grę polegającą na wypełnianiu challengów oraz samej grze w golfa. Sprawa fajna, ponieważ na pewno jest to coś czego jeszcze nie było, a przynajmniej nie w takiej potaci. W grze dostępnych jest kilka postaci, wraz z pokonywaniem kolejnych etapów możemy ulepszać posiadane już ulepszać lub za zdobyte punkty kupić nowe. Każda postać różni się oczywiście nie tylko wyglądem ale również umiejętnościami. Produkcja powinna przypaść do gusty nie tylko fanom tego sportu, a każdemu kto potrzebuje trochę rozrywki. Gorąco polecam.

 Screenshot_2014-11-21-13-10-02

Google Play App Store
  1. Sniper 3D Assassin: Free Games

 sniper

Produkcja o snajperze, jakich jest wiele. Co zatem przykuło moją uwagę właśnie do tego tytułu? Jest to gra, w której już od drugiej misji nie mamy celu oznaczonego wielką strzałką, a zadanie gracza nie opiera się tylko i wyłącznie na wycelowanie i oddanie strzału. W Sniper 3D, dostajemy na początku opis celu lub jego zdjęcia, a do nas należy jego identyfikacja oraz oddanie strzału. Pierwsze trzy misje możemy wykonać przy pomocy broni naszego przełożonego który podczas gry kontaktuje się z nami dość często, potem niestety jesteśmy zmuszeni to kupna swojego sprzętu, na początku nieco gorszego. Za zabicie celu oczywiście otrzymujemy pieniążki na ulepszenia broni i inne wydatki. W grze przewidziane są misje główne oraz poboczne, więc przy produkcji na pewno spędzimy nieco więcej czasu.

Screenshot_2014-11-21-13-08-25

Google Play App Store

Na ten weekend to już wszystko, mam nadzieję, że elektronikom spodobają się moje propozycje. Po więcej jak zawsze zapraszam za tydzień.

Mobilne okazje 21.11.2014

Wcześniejszy wpis

Zmobilizowane nowinki 21.11.2014

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Cykle