Zmobilizowane nowinki 17.11.2014

1. Root już dla wszystkich Nexusów. Android 5.0 okazał się znacznie trudniejszy do rootowania od poprzedników. Nic nie jest jednak niemożliwe, a z pomocą przyszedł jak zawsze niezawodny Chainfire. Co prawda sam proces wymaga odblokowania bootloadera i zbootowania obrazu w trybie fastboot, ale jeśli potrzebne wam uprawnienia Superusera gra jest warta świeczki. Niestety, nie jest to metoda dla wszystkich urządzeń, nie wiadomo więc kiedy pojawi się root dla smartfonów Samsunga, LG czy innych producentów.

2. Samsung producentem 80% procesorów Apple do 2016. Wielu z was zapewne wie, że koreański i amerykański gigant to śmiertelni wrogowie, ale znacznie mniej osób wie, że to też doskonali partnerzy. Jak bowiem donosi Korea Times, Samsung ponownie będzie czołowym producentem projektowanych przez Apple procesorów z serii A. Pozostałymi 20% ma zająć się Tajwańskie Przedsiębiorstwo Produkcyjne Półprzewodników. Ci ciekawe czip wytwarzane przez Samsunga będą w 14-nanometrowym procesie produkcyjnym, te od TSMC – w 16-nanometrowym. To oznacza, że choć finalne produkty będą zbliżone, te od Samsunga będą nieco bardziej energooszczędne.

3. Asus ujawnia ZenFone 5 Lite. Nowy model został zapowiedziany w Filipinach i jak nietrudno się domyślać, będzie to tańsza edycja ZenFona 5. Na specyfikację złożą się 5-calowy ekran qHD IPS, aparat główny 8MP i przedni 0,3MP, a także dwurdzeniowy Intel Atom Z2520 taktowany zegarem 1,2 Ghz, wspierany przez 1GB RAM. Całość pracuje pod kontrolą Androida 4.4 z nakładką ASUSa i co ciekawe zasilana jest przez większą niż w oryginale baterię 2500 mAh. Telefon wyceniony został na 124$, ale na razie nie wiadomo czy pojawi się w innych krajach – choć skoro ZenFone 5 jest ogólnodostępny, to odpowiedź na to pytanie jest raczej jasna.

4. iOS 8.1.1 już dostępny. Nowa aktualizacja waży około 64MB, zależnie od urządzenia. Oprócz zwyczajowych poprawek bugów, ma też zwiększyć wydajność iPada 2 i iPhone 4s. Okazuje się bowiem, że właściciele starszego sprzętu Apple skarżą się na znaczny spadek wydajności swoich maszynek wraz z nową wersja systemu. jak jednak twierdzi Apple iOS 8.1.1 rozwiązuje ten problem, więc jeśli nie jesteście zadowoleni z wydajności swoich maszynek instalujcie natychmiast.

5. YotaPhone 2 dostępny od 3 grudnia. Ciekawy, bo dwuekranowy smartfon ma zostać zaprezentowany w Londynie. Choć to właśnie niecodzienne rozwiązanie jest główną jego siłą, to podzespoły również prezentują się całkiem nieźle – choć od czołówki nieco odstają. Sercem telefonu będzie Snapdragon 800 z  2GB RAM i 32GB pamięci wewnętrznej. Dodatkowo otrzymamy aparaty 8 i 2MP. Pierwszy YotaPhone kosztował około 300$, jeśli więc uda się zachować tą cenę szykuje się całkiem ciekawa propozycja.

6. Nowe klawiatury inspirowane Material Design w SwiftKey. Choć nowe motywy nie są pierwszymi inspirowanymi Androidem 5.0 w tej superpopularnej aplikacji to mogą zainteresować fanów personalizacji. Motywów jest 5, każdy dostępny za 0,99 lub w pakiecie za 2.99$ Sąto kolejno Material Orange, Material Phosphor Green i Material Pink, a także „minimalne” wersje Material Dark i Material Light.

More Stories
Milionerzy – recenzja