Zmobilizowane nowinki 07.11.2014

1. Microsoft trzecim największym dostawcą smartfonów w Indiach. Amerykański koncern ma według najnowszych badań 12% rynku. Na pierwszym miejscu, jak nietrudno się domyślić, plasuje się Samsung z 33%, drugie zajmuje rodzimy Micromax z 18%. Raport bazuje na aktualnych danych ze sprzedaży, daje więc bardziej wiarygodny obraz sytuacji. Wkrótce zobaczymy jak wpłynie na nią startujący w Indiach program Android Silver.

2. Nowa Motorola Moto ze Snapdragonem 410 przetestowana. Kolejny smartfon Motoroli ze średniej półki wyposażony zostanie w 64-bitowy czterordzeniowy procesor Cortex-A53. Reszta parametrów będzie dość typowa – taktowanie ustalone zostało na 1,2 Ghz, procesor wesprze Adreno 306 i gigabajt pamięci RAM. Co ciekawe telefon testowany był na Androidzie 4.4.4., ale najprawdopobniej do sprzedaży trafi z Lollipopem na pokładzie. Nie wiadomo o jaki model chodzi, ale skoro Moto G została ostatnio odświeżona, czyżby nadszedł czas na Moto E?

3. Galaxy Note 5 z ekranem 4K? Według najnowszych plotek Samsung pracuje nad 6-calowym ekranem SUPERAMOLED o rozdzielczości 4K. W rezultacie otrzymujemy ekran o gęstości pikseli na poziomie 743ppi. Oczywiście do tych plotek należy podejść z dystansem – słyszeliśmy już chociażby o zastosowaniu takiego panelu w nadchodzącym S6, jednak jak się okazuje zobaczymy tam najprowdopodobniej tylko ekran 2K. Jest jednak bardzo prawdopodobne że Samsung pracuje nad takim ekranem, nawet jeśli nie zostanie on zastosowany w Note 5.

4. Xiaomi Mi2 z Lollipopem. Nie jest to jednak bynajmniej oficjalny system, a custom rom AOSP. Biorąc pod uwagę, że Google wypuściło kod źródłowy nowego Androida zaledwie kilka dni temu – robi to wrażenie, choć w chwili obecnej rom nie jest w 100% funkcjonalny. Xiaomi Mi2 został wydany w 2012, ma na pokładzie 2GB RAM, Snapdragona 600 i ekran 720p. Jeśli pojawi się na niego działający i czysty Android 5.0 to biorąc pod uwagę atrakcyjną cenę i niezłe podzespoły Mi2 może ponownie stać się atrakcyjną pozycją do kupna.

More Stories
Weekendowe granie #12