2

Do Polski trafił ostatnio iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus. Dziś trafił on w moje ręce i przeprowadziłem jego krótki test. Zapraszam do zapoznania się z lekturą i ocenienie czy ten sprzęt jest warty takiej sumy pieniędzy.

Zawartość pudełka oraz technikalia

Testowany egzemplarz jest w wersji czarnej. iPhone 6 Plus dostarczony jest w minimalistycznym opakowaniu, dostarczony z ładowarką, kablem USB oraz słuchawkami EarPods. Jest to standard wśród flagowych urządzeń.

Urządzenia Apple są znane z niesamowitego stosunku mocy do wydajności, 1GB pamięci RAM oraz 64-bitowy dwu-rdzeniowy układ Apple A8. Specyfikacja nie powala na kolana, jednakże jest to sprzęt szybszy od wielu innych smartfonów o podobnej konfiguracji.

Jakość wykonania oraz design

W nowym iPhone Apple postawiło na odświeżenie wyglądu względem poprzednika. Nowa generacja jest znacznie cieńsza oraz przypomina trochę smartfony Samsunga. Rozmieszczenie złączy i przycisków nie zmieniło się, więc użytkownicy poprzedniej wersji nie będą mieli kłopotów z obsługą.

 

Przód pokryty jest taflą szła. Na dole standardowo umieszczony jest przycisk obsługujący rozpoznawanie odcisków palców. Przód wygląda bardzo efektownie.

IMG_20141104_120622

 

Tył wykonany jest gładkiego stopu aluminium. Znajdziemy tutaj standardowo aparat oraz lampę błyskową. Całość również wykonana jest bardzo spójnie, jednakże bend testy wykazały, że ma on zdolność do wyginania się w okolicy znaczku nadgryzionego jabłuszka.

Ułożenie przycisków jest identyczne jak w poprzedniku. Wygląd tych przycisków przybliża mi urządzenia Apple do Samsunga, moim zdaniem są one brzydsze niż w iPhone 5S. Taki zabieg musiał zostać wykonany, aby odchudzić telefon. Dzięki temu większy model trzyma się nadal wygodnie.

Ekran

Wyświetlacz w nowym smartfonie od Apple jest nadal imponujący. Ekran o przekątnej 5,5 cala, rozdzielczości Full HD oraz wykonany w technologii IPS zapewnia doskonałe odwzorowanie barw oraz bardzo wysoką maksymalną jasność. Przeglądnie stron internetowych oraz sama obsługa tego urządzenia sprawia wiele przyjemności. Producent nie pokusił się tutaj o ekran QHD, ale dzięki temu zachowujemy przyzwoitą wydajność oraz długą pracę na baterii.

Bateria

Bateria w nowym iPhone 6 Plus jest na całkiem wysokim poziomie, choć nie osiąga najlepszego wyniku, jednakże surfowanie przez Wi-Fi przez 9 godzin na jednym cyklu ładowania to bardzo dobry wynik.

Aparat

Testowane urządzenie posiada tylny aparat o rozdzielczości 8 Mpx oraz przednią kamerkę 1,2 Mpx. Zdjęcia w świetle dziennym są bardzo dobrej jakości, nawet przy użyciu przedniej kamerki. Poniżej prezentuje zdjęcia wykonane za pomocą nowego smartfona.

Oprogramowanie

Najnowszy iOS 8 zapewnia dużą wygodę użytkowania. Nie ma mowy o jakichkolwiek zawieszkach czy innych problemach z wydajnością i płynnością. Cała nakładka jest bardzo spójna oraz łatwa w obsłudze. Apple pokusiło się nawet o pewien rodzaj wielozadaniowości, w widoku horyzontalnym interfejs staje się dwukolumnowy taki jak w iPadach. Ciekawostką jest, że od teraz w App Store można instalować zamienniki klawiatury ekranowej.

Podsumowanie

iPhone 6 Plus to pierwszy phablet od Apple, który spełnia swoje zadanie. Jednakże od urządzenia za taką sumę pieniędzy można wymagać o wiele więcej. Mam wrażenie, iż Apple coraz bardziej zbliża się do Samsunga – wygląd najnowszego modelu wnosi mieszane uczucia. Na dodatek tzw. bendtesty niszczą trochę renomę tej marki. Na dodatek Apple stoi trochę w tyle pod względem innowacji, a jak już coś dodadzą to na początku są z tym problemy. Podsumowując ten telefon nie jest wart takiej sumy pieniędzy.

Zmobilizowane nowinki 04.11.2014

Wcześniejszy wpis

Earthcore: Shattered Elements – pierwsze wrażenia

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Smartfony