1

Przedwczoraj fiński producent Rovio wypuścił do Sklepu Play kolejną grę kultowej już serii Angry Birds. Kolejna odsłona nosi tytuł transformer i daje świeże spojrzenie na serię. Jak wygląda? Zapraszam do dalszej lektury.

Angry Birds Transformers jest grą darmową z możliwością zakupów w aplikacji. Za pieniądze możemy kupić dodatkowe kryształy służące nam jako waluta w grze. Kryształy otrzymujemy również za osiągnięcia odblokowane w grze. Kolejną z walut są monety, które zbieramy podczas przechodzenia poziomów. Za monety możemy uleczyć naszego transformera bądź go ulepszyć. Wszystko oczywiście zajmuje czas (możemy go przyspieszyć używając kryształów).Po uruchomieniu gry ukazuje nam się krótki filmik opisujący historię waśni kurczaków i świnek oraz jak doszło do ich przemiany w transformery. Następnie Jako Optimus Prime przenosimy się na pierwszą planszę. Angry Birds Transformers to gra platformowa, w której naszym zadaniem jest przebiegnięcie całej planszy strącając przy tym jak największą liczbę świń. Wszystko to jest oprawione w cukierkową, miłą dla oka grafikę 3d. Gra nie ma nadto wysokich wymagań sprzętowych (działa bez zacięć na Samsung Galaxy S3).

Screenshot+2014-09-25+15.09.36

Bohaterów do wyboru mamy całą masę, odblokowujemy ich w trakcie gry. Każdy z nich różni się wieloma cechami takimi jak, prędkość, broń, szybkostrzelność. Nasz transformer dodatkowo potrafi się zmienić w środek lokomocji aby szybciej przejechać dany odcinek i uniknąć przeszkód na drodze. Każdy z nich różni się również zdolnością specjalną (np. Optimus Prime posiada zdolność tarczy, która chroni go przed nadlatującymi pociskami).

Spędziłem przy tej grze trochę czasu i muszę przyznać, iż pomysł wprowadzenia transformerów do gry jest dosyć ciekawy i nadaje powiew świeżości kultowej już serii. Śmiało polecam tę grę zręcznościową w podróży i dla relaksu. A Wy? Czy ktoś już zainstalował nowe Angry Birds i chciałby podzielić się opinią? Zapraszam do komentowania.

Zmobilizowane nowinki 02.11.2014

Wcześniejszy wpis

NavRoad Nexo Avio

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android - Gry