0

1. Samsung zapowiada Galaxy A3 i A5 jako swoje najcieńsze telefony dotychczas. Co więcej, oba telefony będą miały metalowe obudowy. Mniejszy A3 będzie miał 6.9 mm, większy A5 – 6.7 mm grubości. Jak to jednak odbije się na baterii? Większy model będzie miał ogniwo 2300 mAh, mniejszy 1900 mAh. Nie są to powalające wyniki i oby smukłe kształty smartfonów nie zostały okupione krótkim czasem pracy… Modele te w kolorach Champagne Gold, Light Blue, Midnight Black, Pearl White, Platinum Silver i Soft Pink pojawią się w sprzedaży w wybranych sklepach już za miesiąc.

2. Problemy OnePlus One rozwiązane. “Zabójca flagowców” od momentu premiery borykał się z problemami z… reakcją na dotyk. To już (a raczej dopiero) jednak przeszłość, w nowej aktualizacji OTA zawarta będzie odpowiednia łatka, która rozwiąże ten problem raz na zawsze. Nowa aktualizacja powinna też zlikwidować kilka innych problemów jak na przykład randomowe rebooty telefonu. Jeśli więc chcecie jakimś cudem dorwać to cudo – teraz powinno już śmigać bez zarzutu.

3. Pozostajac w temacie OPO – co powiecie na kevlarową obudowę? Zwłaszcza, że wystąpi tu ona w dość egzotycznym, bo żółtym kolorze. Co ciekawe, nowa obudowa to element systemu StyleSwap, który miał pozwolić na swobodna personalizację telefonu. Miał, bo to kolejny pomysł firmy, który od momentu premiery smartfonu nie został jeszcze zrealizowany… Pomijajac jednak ten fakt, oto jak prezentuje się kevlarowa klapka:

yellowkevlaropo

4.  Andy Rubin, współzałożyciel Androida, odchodzi z Google. Ma to bardziej symboliczny wymiar, ponieważ od marca 2013 nie był on już odpowiedzialny za rozwój systemu, a pracował w dywizji robotycznej Google. Zostanie zastapiony na swoim stanowisku przez Jamesa Kuffnera.

5. Apple po cichu naprawił iPhona 6 Plus? Czyżby koniec afery ze zginaniem? Firma z Cuppertino oczywiście nie przyznała się publicznie do błędu, ale niepotwierdzone oficjalnie informacje wskazują na to, że nowe modele Plus nie będą się już wyginać w naszych kieszeniach. Użytkownik Reddita doctorkuddles podzielił się na popularnym forum swoimi spostrzeżeniami. Porównał on bowiem świeżo kupionego iPhone 6 Plus z premierowym modelem swojej żony. Wśród różnic wymienił chociażby inny dźwięk wydawany przez obudowę po naciśnięciu czy czerwony element umieszczony pod obudową w newralgicznym punkcie przy przycisku ściszania. Jego model był także cięższy. Na szybko informacje te sprawdził serwis iFixit – jak potwierdza nowy model jest o 8 gram cięższy od oryginału. Oczywiście może to być błąd, czy po prostu nieco inny proces produkcyjny, ale bardzo prawdopodobne, że firma z jabłuszkiem nie chce przyznać się do błędu.

Leo’s Fortune, ciekawa platformówka na iOS

Wcześniejszy wpis

Kaprawym Okiem – Gumno chłopu nie zegarek.

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy