0

Jak co tydzień witam w przeglądzie gier oraz aplikacji na weekend. W nadchodzącą sobotę będziemy obchodzili święto zmarłych a dzień później dzień zaduszny. Część z was pewnie będzie obchodziła również halloween, czyli święto przejęte ze Stanów Zjednoczonych, dlatego wybrane przeze mnie gry będą to tej tradycji nawiązywały. Aplikacje będą służyć tym, którzy na groby swoich bliskich zmuszeni są podróżować oraz tym, którzy zamierzają obchodzić halloween.

APLIKACJE

  1. Yanosik

 yanosik0

O tej aplikacji, już kiedyś pojawiła się wzmianka na portalu, ale warto o niej przypomnieć, szczególnie w tym okresie. Dzięki tej aplikacji, korzystającej z połączenia internetowego, będziemy informowani o fotoradarach, patrolach policji oraz innych „niebezpieczeństwach” czekających na nas po drodze. Każdy użytkownik korzystający z programu, przejeżdżając obok potencjalnego zagrożenia, dla bezpieczeństwa lub portfela, może oznaczyć punkt w danym miejscu a inni korzystający z aplikacji będący w pobliżu zostaną o tym poinformowani. Przy oznaczaniu takich punktów nie powinniśmy sobie żartować, gdyż każdy kto programu używa posiada też konto gdzie jest oceniany pod względem poprawności wprowadzanych danych. Oprócz wyżej wymienionych funkcji w Yanosiku zajdziemy również nawigację samochodową, która bezpiecznie doprowadzi nas do celu.

 Screenshot_2014-10-29-20-13-41

Na końcu chciałbym też zaapelować o rozwagę podczas jazdy w tym okresie. Wszelkie programy tego typu nie są stworzone po to by po ominięciu patrolu czy radaru gnać „ile fabryka dała”. Oprócz tego warto wspomnieć o aplikacjach sprawdzających czy po wypiciu alkoholu możemy prowadzić pojazd. Takie aplikacje NIGDY nie są w stu procentach skuteczne! Gdy już musimy jechać to na każdej komendzie policji powinna być możliwość przebadania się alkomatem (niestety wiem, że tak nie jest), a w wielu sklepach czy na stacjach benzynowych możemy kupić jednorazowe alkotesty.

 

Google Play App Store Windows Phone
  1. Halloween E-Cards

 cards0

Dla tych, którzy lubią wysyłać elektroniczne pozdrowienia, lub chcą zaprosić znajomych w niekonwencjonalny sposób na imprezę z okazji halloween. W aplikacji mamy możliwość dobrania tematycznego tła, oraz tekstu do e-kartki. Dla osób kreatywnych istnieje również możliwość wpisania swojego tekstu. Po wykonaniu kartki klikamy przycisk Share, i możemy dzielić się naszym dziełem ze znajomymi na portalach społecznościowych, za pomocą poczty elektronicznej, MMSów oraz przez inne zainstalowane aplikacje. Program na kolana nie powala, ale jeśli chcemy zrobić jakieś ciekawe zaproszenie to jest idealny, niestety zaraz po zakończeniu tego okresu większość z nas usunie go bardzo szybko ze swoich urządzeń, ale takie już uroki aplikacji „sezonowych”.

Screenshot_2014-10-29-20-24-59

Google Play
  1. Creepy Tales

 creepy0

Ostatnia aplikacja to zbiór strasznych historii na nasze urządzenia. Jest to idealna propozycja dla wszystkich, którzy mają zamiar spotkać się w gronie przyjaciół o straszyć się nawzajem. W aplikacji znajdziemy wiele posegregowanych opowieści, więc dla osób posiadających swoje ulubione tematy, dostęp do opowiadań będzie jeszcze łatwiejszy. Developer pomyślał również o możliwości zapisywaniu zakładek, gdy dana historia nas zaciekawi i będziemy mieli ochotę do niej wrócić, jak również możliwość dzielenia się ze znajomymi wybranymi tekstami opowiadań. Do wyboru mamy przesłanie pełnej historii lub tylko tytułu oraz linku do strony z tekstem.

Screenshot_2014-10-29-20-25-11

Google Play

GRY

 

  1. Bubble Blast Halloween

 blast0

Była to pierwsza gra, która wyświetliła się na ekranie po wpisaniu hasła halloween w „szukajkę” Sklepu Play, więc stwierdziłem, że warto się tą produkcją zainteresować.

Naszym zadaniem w gdzie jest pozbycie się wszystkich strasznych baloników z ekranu przez rozbicie kilku lub jednego z nich. Każdy rozbity balonik rozbija również po jednym w każdą ze stron od samego siebie, ale uwaga, nie każdy balonik wystarczy dotknąć tylko raz by zniknął. Wraz z poziomem, na którym będziemy się znajdować, oczywiście zwiększy się poziom trudności (ułożenie baloników oraz ilość uderzeń potrzebnych by zniknął). Przed każdym rozpoczęciem gry wybieramy jaki kształt mają przyjmować baloniki (dynia, czaszka, diabełek, wampir). W grze znajdziemy wiele poziomów, więc i zabawy starczy na długie godziny.

Screenshot_2014-10-29-20-25-29

Google Play App Store
  1. Bouncy Bill Halloween

 bouncy0

Ta produkcja przedstawia przygody małego żółwika (na początku myślałem, że to ten stworek z cut the rope), który podróżuje po strasznych etapach, skacząc po podestach, z których każdy z nich zachowuje się inaczej, rzucając naszego bohatera na boki, czy łamiąc się i pozwalając by żółwik spadł. Gra definitywnie wymaga czasami myślenia i chyba dlatego przypadła mi do gustu. Po każdym etapie otrzymujemy oceny w postaci gwiazdek, gdzie trzy to maksimum a jedna to minimum, za czas w jakim etap udało nam się pokonać oraz ile monetek na nim zebraliśmy.

Screenshot_2014-10-29-20-26-04

Google Play
  1. Foolz: Fear of Halloween

 foolz

Ostatnia produkcja na ten weekend przypominająca mi trochę Dumb Ways to Die. Zasada jest podobna, stworzonym przez programistów bohaterom, musimy pomóc przeżyć, wybierając kubek bez trucizny, który to bohater wypije, lub ostrzegając co przed spadającym fortepianem. Niestety od strony technicznej gra nie wygląda zbyt dobrze, ponieważ grafika nie zachwyca, a przerwy między poziomami trwają wieczność, ale da się to wybaczyć, ponieważ grywalność to rekompensuje. Oczywiście jeśli komuś to nie odpowiada to w każdej chwili może pobrać Dum Ways to Die, i cieszyć się dobrą grafiką.

Screenshot_2014-10-29-20-26-59

 

Google Play App Store

 

To już koniec aplikacji na ten weekend, mam nadzieję, że spędzą go państwo bezpiecznie, i nie zapomną o swoich bliskich, którzy już odeszli.

 

Mobilne okazje 31.10.2014

Wcześniejszy wpis

Leo’s Fortune, ciekawa platformówka na iOS

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Cykle