Zmobilizowane nowinki 30.10.2014

1. Motorola oficjalnie przejęta. Od dziś koncern nie należy już do Google, a do chińskiego giganta – Lenovo. Co prawda inaczej niż w przypadku przejęcia Nokii przez Microsoft nazwa Motorola pozostanie, ale tuz pod nią pojawiać się będzie dopisek „a Lenovo company”. Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika? Że od dziś marka, jak i takie telefony jak Moto G czy Moto X należą od dziś do Lenovo, ale sama Motorola pozostaje w miarę samodzielnym podmiotem Lenovo. Cała transakcja kosztowała 2,91 miliarda dolarów. Czas pokaże czy ta zmiana pomoże producentowi Nexusa 6 utrzymać dobrą passę, czy może z powrotem pociągnie go na dno.

2. Angry Birds: Transformers od dziś na Androidzie. Wszyscy fani zielonego robocika mogą od dziś zagrywać się w produkcję będącą jedną z bardziej karkołomnych fuzji dwóch marek – nieśmiertelnych Wściekłych Ptaków i równie nieśmiertelnych Transformersów. Gra nie jest jednak typowym przedstawicielem kultowej serii – mamy bowiem do czynienia z dwuwymiarowym endless runnerem, w którym nasz bohater biegnie w prawą stronę ekranu, a my musimy „tapać” odpowiednie miejsce, które nasz bohater ostrzela – celem jest oczywiście pozbycie się Deceptikonów-Świń. Najłatwiej jest to porównać do innej popularnej produkcji tego typu – Major Mayhem. Gra jest dostępna za darmo, ale oczywiście znalazły się w niej typowe dla Rovio elementy freemium.

3. Xiaomi pracuje nad budżetowym tabletem 9,2″? Propozycja może okazać się sukcesem, bowiem zwykle tak duże urządzenia są też bardzo drogie. Jak jednak prezentuje się specyfikacja? Panel będzie miał dość niską rozdzielczość 1280×720 pikseli. Sercem będzie 64-bitowy chip Snapdragon 410 z grafiką Adreno 306, wspierany przez 1GB RAM. Z ośmiu gigabajtów pamięci wewnętrznej 5,8 gigabajta pozostanie dla użytkownika. Tablet będzie miał też slot na karty SIM. Więcej szczegółów na razie nie znamy, ale zapewne wkrótce nastąpi oficjalna zapowiedź.

4. Słaby sezon Samsunga. Koreański gigant zaliczył najniższe przychody od trzeciego kwartału 2011. Koncern zarobił „tylko” 44,7 miliarda dolarów (choć biorąc pod uwagę wydatki, zysk wyniósł 4 miliardy), co w stosunku do 56 miliardów z analogicznego okresu zeszłego roku jest sporym spadkiem. Co ciekawe zyski z dywizji odpowiedzialnej za urządzenia mobilne spadły aż o 15%. Być może premiera Note 4 poprawiłaby te wyniki, lecz wyszedł on zbyt późno, by załapać się na trzeci kwartał.

5. LG i najcieńsza ramka świata. LG już od dłuższego czasu ma opinię firmy, która świetnie radzi sobie z wykorzystaniem przestrzeni przedniego panelu, czego efektem są znacznie cieńsze niż u konkurencji ramki wokół ekranu. Firma postanowiła pójść o krok dalej i przedstawiła prototyp ekranu 5,3″ o rozdzielczości 1080p, z ramkami grubości zaledwie 0,7 milimetrów! Biorąc pod uwagę 1440p G3ki, nie będzie to raczej ekran nowego flagowca, ale gdy technologia zostanie ulepszona… Czyzbyśmy mieli już przedsmak tego, jaki będzie G4?

More Stories
Spodnie, które naładują Wasz smartfon