Zmobilizowane nowinki 22.10.2014

1. Smartfony Samsunga wystarczająco bezpieczne by przenosić tajne informacje. Urządzenia koreańskiego producenta wspierające system KNOX zostały dziś uznane przez rząd USA za wystarczająco bezpieczne, by przenosić poufne dane. Jednocześnie to pierwsze handsety, które zostały zaakceptowane przez NIAP (National Information Assurance Partnership) do takich celów. Wcześniej urządzenia trafiły na listę nadających się do przechowywania danych wrażliwych, lecz nie tajnych (DISA) – na chwilę obecną Samsung jako jedyny producent, ma urządzenia na obu z tych list. Zaakceptowane urządzenia to  Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Note 3, Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy Note 10.1 (2014), Samsung Galaxy Note Edge, Samsung Galaxy Alpha, Samsung Galaxy Tab S 8.4, Samsung Galaxy Tab S 10.5 oraz system VPN autorstwa Samsunga.

2. Nova Launcher gotowy na Lollipopa. Jeden z najpopularniejszych launcherów w markecie otrzymał własnie wersję beta zawierającą czcionki, ikony oraz animacje inspirowane najnowszym systemem Google. jesli więc nie możesz doczekać się piątki na swoim smartfonie – droga wolna. warto jeszcze dodać, że użytkownicy płatnej wersji nie muszą pobierać bety – wszystkie funkcjonalności otrzymali już w oficjalnej aktualizacji.

3. LG Liger z pierwszym autorskim SoC LG „wycieka”. Układ zwie się Odin, mielismy przecieki na jego temat od ponad roku i wreszcie dowiedzieliśmy się o nim pewnych konkretów. Oficjalnie zwać się ma Nuclun i będzie miał cztery rdzenie A15 1,5 Ghz oraz cztery rdzenie A7 1,2 Ghz. Oprócz tego LG Liger wpisze sie w stylistykę G3, otrzyma ekran FullHD 5,9″, 2GB RAM, 32GB pamięci , kamerę główną 13 mpix z laserowym autofokusem i przednią 2.1 mpix. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak czy model ten kiedykolwiek opuści Koreę.

4. Nowa gra od Rovio. Zanim jednak machinalnie zamkniecie kartę znudzenie czytaniem o kolejnej grze z Wściekłymi Ptakami – tym razem obejdzie się bez ich udziału. Dostajemy bowiem klon Flappy Birda… Stop, nadal nie zamykajcie! Choć gra bazuje na tym samym pomyśle, jest znacząco rozbudowana. Wcielamy się w lotnika, którego samolot uległ uszkodzeniu i jest wstanie jedynie wznosić sie w górę. Jeśli jednak tapniemy ekran zbyt długo zatoczymy piękną beczkę. Również poziomy prezentują całkowicie inny poziom. Nie są płaskie, a wielopoziomowe, w dodatku usłane rozmaitymi przeszkodami. jesli chcecie się nieco podenerwować, oto link.