0

Robienie zakupów w mobilnych sklepach najpopularniejszych gigantów jest bardzo proste, a przy tym bezpieczne. Jeśli chodzi o ostatni aspekt zakupów internetowych czy w sklepach mobilnych zapraszam do zapoznania się z tym artykułem w którym poruszamy najważniejsze zasady. Poniżej natomiast znajdziecie krótki poradnik jak dodać kartę debetową/kredytową do swojego konta w Apple App Store.

1) Założenie konta/Apple ID

Standardowo dla wszelkiej maści zakupów internetowych, w tym także mobilnych sklepach z aplikacjami, grami musimy założyć konto w usłudze, w której chcemy dokonać zakupu. W tym wypadku musimy stworzyć swoje konto – Apple ID. Najprostszym sposobem jest zrobienie tego za pomocą specjalnej aplikacji iTunes, dzięki której wszystko pójdzie bez najmniejszych problemów (możecie go pobrać z te strony), po instalacji programu otwiera się nam nowe okno w nim wybieramy w lewym górnym rogu zaloguj, a następnie utwórz Apple ID. Następnie jesteśmy prowadzeni przez rękę i wypełniamy odpowiednimi danymi kolejne formularze. W przypadku wersji mobilnej na iPadzie czy iPhonie musimy wejść w ustawienia urządzenia, następnie iTunes Store i App Store i wybieramy Create new Apple ID.

2) Dodanie karty

Sam proces dodania karty debetowej/kredytowej nie jest specjalnie trudny czy skomplikowany. Gdy jesteśmy zalogowani w platformie iTunes na komputerze klikamy w adres e-mail, który znajduje się lewym górnym rogu aplikacji, z rozwijalnego menu wybieramy account i w zakładce payment information klikamy edit. W nowym oknie pojawia się formularz, który musimy w całości wypełnić, po uzupełnieniu klikamy Done i nasza karta powinna być już dodana do Apple App Store (ten proces może chwilę potrwać ze względu na sprawdzanie danych karty).

3) Zakupy

Gdy już naszą kartę mamy przypisaną do konta mamy możliwość zrobienia swoich pierwszych zakupów. Wystarczy, że wśród aplikacji czy gier znajdziemy tę którą chcemy zakupić wybieramy opcję Buy (kup) i poproszeni zostaniemy o ponowne podanie danych do logowania – Apple ID po ich weryfikacji następuje obciążenie naszego konta i możemy niemal od ręki pobrać na urządzenie wybraną grę czy aplikację.

Jak sami widzicie zakupy w Apple App Store za pomocą karty kredytowej czy debetowej są naprawdę przyjemne i nie dostarczają najmniejszych problemów. Amerykański gigant z Cupertino nie zdecydował się na dodanie typowych kart podarunkowych i jedyną możliwością zakupu gier bez karty debetowej jest wybranie opcji „Gift code”, ale niestety jest to tylko połowiczny zastępnik, bowiem ktoś inny musi zrobić za Ciebie zakup, a następnie przekazać wygenerowany kod.

ICE – gra tak minimalistyczna, że aż wciągająca

Wcześniejszy wpis

Xperia Z4 – „specyficzny przeciek”

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy