3

W ostatnim czasie testowałem przeróżne gry i wszystkie były za skomplikowane, za długie lub po prostu nudne. Uważam, że gra na platformy mobilne powinna być wciągająca, prosta oraz pozwalająca na oderwanie się od niej w dowolnym momencie. Na tabletach czy smartfonach najczęściej gramy, gdy mamy wolną chwilę i chcemy zagrać w coś, co pozwoli nam się odprężyć. Taką grą jest właśnie ICE – strategia czasu rzeczywistego.

Trochę o autorze i sposobie zarabiania na aplikacje

ICE nie jest z grą od znanych producentów – jest to produkcja autorstwa polskiego programisty Piotra Wójcika. W związku z akcją STOP mobilnemu piractwu, chciałbym wspomnieć o sposobach zarabianiu na aplikacjach. Moim zdaniem jest to jeden z najrozsądniejszych sposobów na uzyskanie zarobków. Gra wykorzystuje mikropłatności, których nie zakupienie nie grozi obniżeniem poziomu rozgrywki. Dodatkowo w grze występują niemęczące reklamy, które pojawiają się przed rozpoczęciem rozgrywki. Za dostęp premium (odblokowany najwyższy poziom trudności oraz największa mapa) należy zapłacić 9 zł. Nie jest to wygórowana cena, jednak liczymy na lekkie obniżenie ceny w najbliższym czasie.

Screenshot_2014-10-18-19-19-17

Prosta, a zarazem wciągająca strategia czasu rzeczywistego

Gra polega na przejmowaniu baz przeciwników. Nasi przeciwnicy to SI, którzy grają w zależności od ustawionego poziomu trudności. W wersji darmowej dostępny jest jeden rozmiar mapy oraz trzy poziomy trudności. W pakiecie premium dostajemy większe rozmiary map oraz dodatkowy poziom trudności. Gra bez pakietu premium jest wystarczająco wciągająca oraz na poziomie hard zmusza do myślenia. Jeśli potrzebujemy dłuższej rozgrywki dodatkowy pakiet jest dostępny postaci mikropłatności.

Na początku większość baz jest neutralna, więc ich przejęcie jest łatwiejsze. Prawdziwa rozgrywka zaczyna się, gdy wszystkie bazy są zajęte. Grę wygrywamy, gdy przejmiemy wszystkie bazy na mapie. Jednak mamy czterech przeciwników, którzy również czekają, aż pozostawimy naszą bazę bez ochrony. Możemy przejmować bazy, jedynie te, które są połączone, z co najmniej z jedną z naszych. W trakcie rozgrywki zdobywamy kolejne poziomy, po których uzyskaniu możemy ulepszyć szybkość, atak lub życie naszych jednostek. Gra posiada również system osiągnięć, które uzyskujemy po wykonaniu określonych zadań. Gra na poziomie hard naprawdę zmusza do myślenia, a poziom normal lub easy pozwoli nam się odprężyć. Moim zdaniem wadą tej gry jest to, że poza poziomami rozwoju nie mamy wpływu na działanie naszych jednostek – np. nie mogą być grupowane i wszystkie poruszają się w jednym kierunku. Brakuje mi również trybu multiplayer, który mógłby być naprawdę ciekawy.

Do grania w ICE zachęcam najbardziej użytkowników tabletów, na których rozgrywka jest dużo przejrzystsza ze względu na większe ekrany. Użytkownicy smartfonów również nie będą zawiedzeni.

Screenshot_2014-10-18-17-59-17

Oprawa graficzna oraz dźwiękowa

Oprawa graficzna tej gry jest bardzo ładna oraz minimalistyczna. Gra może nie wykorzystuje możliwości najnowszych układów graficznych, jednak mimo to grafika jest bardzo przyjazna i ciekawa. Gra nie posiada specjalnej oprawy dźwiękowej, zawiera jedynie dźwięki naszych jednostek oraz interfejsu gry. Gra działa spokojnie na większości urządzeń z Androidem.

Screenshot_2014-10-18-18-00-20

Podsumowując…

ICE to gra, która zadowoli niedzielnych graczy oraz tych, którzy lubią pomyśleć. Gra jest stale aktualizowana o nowe możliwości – widać tutaj ambicje autora. Jest to naprawdę dobra produkcja, która nie została jeszcze odkryta przez wielu mobilnych graczy. Przyznam się, że spędziłem parę dobrych godzin na przejście najtrudniejszego poziomu trudności.

Gra dostępna w Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.queader.ice

Wywiad z Wojciechem Woziwodzkim z Tequila Mobile

Wcześniejszy wpis

Jak kupować aplikacje/gry w App Store?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android - Gry