5

Google Play posiada ogromną ilość bezpłatnych aplikacji. Posiada też programy płatne, przy kupowaniu których użytkownicy mogą napotkać pewne problemy. Jednym z nich jest brak obsługiwanej karty płatniczej. Google Play obsługuje dwa rodzaje takich kart: kredytowa oraz Prepaid. Część zainteresowanych kupowaniem w Google Play może nie posiadać karty kredytowej z różnych powodów, na przykład dlatego, że z posiadaniem takiej wiążą się dodatkowe koszty. Oprócz tego znaczna część użytkowników androidowego sklepu jest niepełnoletnia, a osoby poniżej 18 roku życia nie mogą posiadać karty kredytowej. Można poprosić rodzica o dodanie takowej, ale całkiem prawdopodobne jest, że ze względu na bezpieczeństwo domowych finansów rodziciele odmówią. Co można wtedy zrobić? Osobom z tym problemem naprzeciw wychodzi Bank Zachodni WBK, który przygotował ofertę wirtualnej karty Prepaid.

1. Jak to działa?

Po rejestracji takowej karty na portalu BZ WBK pojawią się odnośniki do pobrania jej danych, takich jak numer rachunku czy numer karty. Numer CVV otrzymamy SMSem. Następnie przelewamy wybraną ilość pieniędzy z naszego prywatnego konta na rachunek karty, dodajemy ją do Google Play ,Windows Store lub iOS (można ją dodać przy kupowaniu aplikacji) i wspierać programistów do momentu, w którym kwota pozostała na wirtualnej karcie nie będzie wystarczała do zakupu aplikacji. Należy pamiętać, żeby nikomu nie podawać numeru karty, a tym bardziej kodu CVV. Jeżeli zastosujemy się w poradach wyświetlonych na stronie banku, nasze pieniądze będą w pełni bezpieczne. Śmiem twierdzić, że taka wirtualna karta pozwala lepiej kontrolować wydatki niż karta kredytowa, ponieważ w przypadku tej drugiej kupować możemy nawet, jeżeli saldo konta jest ujemne (jeżeli nie przekroczymy limitów). W przypadku dostania się danych karty prepaid w niepowołane ręce stracimy co najwyżej jej zawartość, dlatego też nie warto przelewać na nią zbyt dużych kwot, przecież aplikacje na systemy mobilne nie są drogie.

google

2. Ile to kosztuje?

Odpowiedź jest krótka: 5 zł.

Przy pierwszym przelewie pieniędzy na kartę WBK potrąca od tej kwoty 5 złotych za wydanie jej. Od tamtej pory możemy wpłacać na ten rachunek dowolne kwoty i bank nie zabierze nam z tego ani grosza. Warto jednak wspomnieć, że od momentu rejestracji karta jest ważna dwa lata, co jest całkiem długim czasem, jak na cenę.

karta

3. Jakie są ograniczenia?

Ograniczenia mogą kojarzyć się z czymś przeciwko nam, jednak wprowadzono je wyłącznie dla bezpieczeństwa naszych pieniędzy. Mianowicie maksymalny jednokrotny przelew to 500zł, natomiast w ciągu miesiąca nie możemy przekroczyć 10000zł wpłat. To wszystko.

Podsumowanie

Jestem bardzo zadowolony z funkcjonowania karty, zakupiłem dzięki niej już kilka aplikacji. Więcej informacji znajdziemy pod tym linkiem.

Wspomnę jeszcze tylko, że artykuł nie jest sponsorowany, opisałem jedynie własne doświadczenia płynące z użytkowania karty.

Zmobilizowane nowinki 15.10.2014 – Nexusowa dominacja!

Wcześniejszy wpis

Zmobilizowane nowinki 16.10.2014

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Poradniki