0

Windows Store działa na bardzo podobnej zasadzie jak to miało miejsce chociażby w Google Play czy Apple App Store, kupowanie aplikacji, gier nie jest trudne i wymaga na samym początku jedynie kilka dodatkowych kliknięć, później całość idzie już z górki.

1) Założenie konta Microsoft

Cóż podobnie jak to ma miejsce u największych konkurentów by korzystać w pełni z dobrodziejstw oferowanych przez Windows Store musimy założyć konto w usłudze Microsoftu. Sama procedura nie jest trudna ogranicza się jedynie do wypełnienia formularza z odpowiednymi danymi. By utworzyć swoje konto w Windows Store, najlepiej zrobicie wchodząc na stronę  i wypełnicie niezbędne dane. Co ważne nie musicie posiadać e-maila w usłudze Microsoftu, gigant z Redmond również bez przeszkód przyjmie jako główny adres e-mail ten z Gmaila i innych konkurencyjnych usług.

2) Dodanie karty

Gdy już konto zostanie przez nas odpowiednio stworzone i aktywowane (po kliknięciu w odnośnik w wiadomości, którą otrzymujemy na e-maila), czas przejść do samego sedna, czyli dodania karty. Przy zakupach przez przeglądarkę internetową przechodzimy na stronę, jeśli korzystamy z tabletu czy smartfona przechodzimy do odpowiedniej aplikacji Windows Store (jeśli nie jesteśmy zalogowani w usłudze pojawi się komunikat o prośbie zalogowania). W przypadku wersji webowej po zalogowaniu klikamy z prawej strony na swoje konto i z pojawiającej się listy wybieramy ustawienia konta. Wybieramy opcję Edytuj informacje dotyczące płatności i uzupełniamy odpowiednie pola niezbędnymi danymi. Tutaj warto zaznaczyć, że opcji Microsoft oferuje więcej, bowiem prócz standardowej karty debetowej czy kredytowej mamy także do dyspozycji zakupy przez PayPala czy karty podarunkowe Microsoft (aktualnie dostępne w nominale 70 zł).

3) Zakupy

Po dodaniu karty debetowej do swojego konta bez przeszkód możemy kupować odpowiednie aplikacje czy gry w Windows Store. W tym celu wystarczy znaleźć odpowiedni program, wybrać opcję kup i następnie ponownie podać dane do logowania. Po chwili nasza aplikacja zostanie przypisana do konta Windows Store.

Zmobilizowane nowinki 11.10.2014

Wcześniejszy wpis

Upadek Apple

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Poradniki