Zmobilizowane nowinki 10.10.2014

1.  Pierwsze efekty przejęcia Mojang przez Microsoft. Superpolpularny Minecraft jest już portowany na system giganta. Powinno to ucieszyć wszystkich fanów gry posiadających bronie z WP8. Jak jednak mówi Tommaso Checchi, developer z Mojang, konwersja rozpoczęła się jednak długo przed przejęciem firmy. Prace nie będą jednak sztucznie przyspieszane, twórcom zależy na tym, by gra chodziła nawet na lowendowych urządzeniach gra chodziła nienagannie. Z tego powodu konkretna data premiery nie jest znana.

2. LG G3 odblokowany! Jak wiadomo w większości telefonów LG odblokowanie bootloadera to dość problematyczny proces. Dotyczy to również LG G3, które odblokowane jest tylko w wersji T-mobile. To już jednak nie problem – magicy z XDA zaprezentowali właśnie uniwersalną metodę na odblokowanie każdej G3-ki i wgranie TWRP. Szczegóły możecie przeczytać w tym wątku na XDA.

3. Czas na Yogę. Pojawiły się informacje na temat nowych modeli z udanej serii tabletów Levovo. Nowa generacja do trzech trybów pracy dokłada czwarty – Hang, który dosłownie pozwala na zawieszenie niczym obrazka na ścianie. Kolejną różnicą jest fakt, że wszystkie modele pracować będą na procesorach Intela. Mniejsze modele 10″ i 8″ cali dostępnę będą w wersjach zarówno z Windowsem jak i Androidem. Oba będą miał ekrany o rozdzielczości 1920×1200, 16 gigabajtowe HDD jak i kamery 8 i 1.6 Mpix. Dużo ciekawsza jest natomiast jest wersja 13,3″ Pro. Otrzymamy tu ekran QHD, wbudowany rzutnik oraz… subwoofer. Do tego 32 gigabajtowa pamięć wewnętrzna, 2GB RAM oraz Intel Z3745. Dostajemy także obsługę LTE. Ten model dostępny jest niestety tylko w wersji Androidowej, co w mojej opinii jest słabą decyzją – właśnie takiego tabletu potrzebuje Windows.

4. „Nowa” funkcja w Google Play. W androidowym sklepie nareszcie będziemy mogli pobierać wersje demo, bez uprzedniego kupowania aplikacji. Co prawda taką opcje miał już choćby Windows Phone 7 ale cóż, lepiej późno niż wcale…

More Stories
lg w
LG prezentuje nową linię smartfonów W