0

W ramach akcji o mobilnym piractwie przygotowaliśmy dla Was szereg ciekawych artykułów dotyczących dodawania do swojego konta w Google Play, App Store czy Windows Store karty kredytowej/debetowej. Jednak co jeśli takowej nie posiadamy? W ostatnim czasie Google wypuściło na nasz rynek karty podarunkowe, dzięki którym bez najmniejszych przeszkód możemy kupować aplikacje, gry, filmy czy też książki w mobilnym sklepie Google Play (tylko i wyłącznie w nim nie mamy możliwości płacenia tą kartą chociażby w Apple App Store czy Windows Store). Karty podarunkowe są dostępne w trzech nominałach 50 zł, 75 zł, lub 150 zł. Co ważne nie mają terminu „przydatności”, więc dodane środki na konto nie przepadną Wam. Możecie je kupić w salonikach prasowych InMedio, Relay oraz 1Minute. Zapewne do końca roku będą dostępne w większości sklepach z elektroniką, a także salonikach prasowych innych firm.

Wygląd karty podarunkowej jest dosyć niepozorny to tylko kawałek tekturki na której na odwrocie został nadrukowany unikatowy kod, dzięki któremu doładujemy nasz wirtualny portfel w sklepie Google Play.

Przed zakupem jakiejkolwiek aplikacji, gry czy filmu w sklepie Google musimy posiadać konto Gmail, bez niego nie będziemy mogli nic zrobić, a założenie jest naprawdę proste. Możecie zrobić to tutaj. Gdy nasze konto zostało utworzone, logujemy się do niego i przechodzimy do sklepu Google Play. Samą kartę podarunkową możecie aktywować bezpośrednio na smartfonie czy tablecie, ale również na komputerze w przeglądarce internetowej. Różnic w samej procedurze praktycznie nie ma, ale zamieszczam zarówno zrzuty ekranowe z komputera jak i smartfona.

Będąc zalogowanym na głównej stronie webowej wersji sklepu Google Play, możemy od razu przejść do procedury dodawania karty podarunkowej klikając po lewej stronie na „Zrealizuj kod”, a w przypadku wersji na smartfony, tablet musimy wysunąć menu z lewej strony ekranu (w tym celu przesuwamy palec po ekranie od lewej krawędzi ekranu w kierunku prawej lub należy tapnąć w znak menu trzy równoległe poziome kreski w lewym górnym rogu ekranu).

Tutaj obie wersje zarówno webowa jak i smartfonowa są identyczne. Pojawia się miejsce w którym musimy wpisać kod, znajdziemy go pod zdrapką na tylnej części karty, przepisujemy go dokładnie w takiej samej formie (z zachowaniem wielkich liter, a także odstępów w odpowiednich miejscach). Po wpisaniu kodu klikamy zrealizuj kod. Jeśli pierwszy raz dodajemy kartę podarunkową pojawi się informacja o uzupełnieniu swoich danych czyli imienia i nazwiska oraz kodu pocztowego miasta w którym aktualnie jesteśmy zameldowani. Po uzupełnieniu danych i kliknięciu dalej pojawia się informacja o poprawnym zrealizowaniu transakcji. Gdy chcemy sprawdzić saldo naszego konta musimy wejść na stronę Google Wallet i zalogować się na niej danymi z konta Gmail, następnie przejść do zakładki formy płatności, gdzie będzie się wyświetlał aktualny stan naszego konta.

Teraz by zakupić aplikację, grę, film czy książkę wystarczy znaleźć ją w sklepie Google Play i kliknąć, tapnąć w cenę. Jeśli mamy odpowiednią ilość funduszy, pojawi się informacja do potwierdzenia i wybrana rzecz pojawi się w naszym sklepie Google Play. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania dotyczące kupowania rzeczy w sklepie Google Play czy są wątpliwości co do zastosowania kart podarunkowych Google Play piszcie w komentarzach.

ROOT dla LG G2

Wcześniejszy wpis

Beta 2 systemu iOS 8.1 do pobrania

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Poradniki