Zmobilizowane nowinki 04-06.10.14

1. Microsoft pozywa Samsunga na kwotę 6,9 miliona dolarów. Z jakiego powodu? Otóż w 2011 Samsung podpisał zgodę z Microsoftem na mocy której jako licencjobiorca Giganta z Redmont miał m.in płacić mu określoną kwotę od każdego sprzedanego Androidofonu. Wszystko szło gładko póki Microsoft nie nabył Nokii. Według samsunga złamało to zawartą umowę i choć kwota miliona dolarów trafiła ostatecznie na konto Microsoftu, dokonało się to z dużym opóźnieniem, które to właśnie stało się podstawą do pozwu.

2. Nowy tablet od HTC. Znana firma własnie pochwaliła się nowym dziesięciocalowcem w swoim portfolio. To co odróżnia go na tle innych produktów wielkich marek jest… chiński procesor. Sercem HP 10 Plus będzie bowiem czterordzeniowy Allwinner A31 taktowany zegarem 1 GHz. Nie wiadomo dokładnie jakie GPU będzie z nim współpracować, musi jednak dać sobie radę z rozdzielczością 1920×1200. To tego dołóżmy jeszcze 2GB rAM, 16GB pamięci dyskowej z opcją rozszerzenia za pomocą MicroSD, pięcio- i dwumegapikselową kamerę, baterię o pojemności 7700 mAh oraz niemal czysty Android 4.4.2 Kitkat.

3. Dziwna polityka Disneya… który wycofał z Google Play gry Tiny Death Star oraz Assault Team. Nowy właściciel Lucasfilms najwyraźniej uznał, że gry te były zbyt mało lukratywne, zastąpił je więc znacznie bardziej naszpikowany elementami F2P Star Wars Commander. Co więcej równie zaskoczeni są deweloperzy TDS – nawet ich Disney nie poinformował o swoich planach. Grę nadal możemy znaleźć na stronie Google Play, jednak nie jest ona obecnie kompatybilna z żadnym urządzeniem. O ile jednak grę macie już zainstalowaną – nadal będzie działać.

4. Nexus X najszybszy! Nadchodzący przedstawiciel linii Nexus został przetestowany w popularnym Geekbenchu. Wyniki są imponujące. W kwestii wydajności na jeden rdzeń pokonana została cała androidowa konkurencja – niestety górą zostały iPhony 6 i 5S. W wielordzeniowości nie ma już żadnych watpliwości – Nexus X dominuje zajmując pierwsze miejsce. Co ciekawe, mimo że napędza go Snapdragon 805, wyniki nie są bardzo odległe od tych LG G3. Może to oznaczać, że Shamu wyposażony zostanie w matrycę QHD.

5. Okrągły zegarek LG droższy od kwadratowego brata. Nowy smartwatch LG oficjalnie debiutuje za tydzień, ale lokalny południowokoreański sklep internetowy, będzie oferował go od jutra na wyłączność przez ten okres czasu. Z jego cen wynika tez, że okrągły LG G Watch będzie droższy o 82 dolce od swojego starszego brata i sprzedawany w cenie 332 dolarów.

6. Apple (i)Watch opóźniony. Ze względu na problemy techniczne przy produkcji nowy smartwatch z jabłuszkiem na obudowie może zostać opóźniony aż do lutego 2015. Dodatkowo pojawić się ma wtedy w ograniczonej ilości. Androidowa konkurencja już zaciera więc ręce.

7. To już na pewno Nexus 9. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że tablet od HTC trafił do certyfikacji przez FCC i że na 99% to nowy Nexus. Dziś ta sama organizacja „potwierdziła” nam, ten fakt. Wyciekła bowiem karta specyfikacyjna, na której jak byk stoi Nexus 9.

More Stories
Google wprowadza przycisk „Recent” do swojej wyszukiwarki