0

1. Alcatel One Touch Fire C z Firefox OS . Już od 02.10.2014 można nabyć tego smartfona w Indiach za bardzo przystępną cenę (około 32 $). Alcatel One Touch Fire C oferuje specyfikację, która jest adekwatna do jego ceny. Najważniejsze jej cechy to, 1GHz CPU Spreadtrum 6821, 128MB pamięci RAM, 3.5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 320 pikseli,  kamera 1.3MP. Dodatkowe opcje to dual-SIM, Bluetooth 2.1 i Wi-Fi .

2. Firma Cyanogen Inc. odrzuciła ofertę Google. Co najbardziej dla mnie zaskakujące, to powód tej decyzji. Prezes firmy Kirt McMaster przekazał akcjonariuszom, że odrzucił propozycje Google’a, skupiając się zamiast tego na uzyskaniu 1 mld dolarów wyceny w trzeciej turze finansowania projektu poza tym Twórcy Cyanogenu wolą by Android pozostał otwarty.
Potencjalni inwestorzy Cyanogen’a podali do wiadomości, że spółka zawarła umowę z indyjskim producentem Micromax. Smartfony wyprodukowane w ramach umowy będą wyposażone w niestandardowy Android ROM, a la OnePlus OneDokładne plany Cyanogen Inc. nie są jeszcze w pełni znane, ale wygląda na to, że przyszłość firmy wygląda jaśniej niż kiedykolwiek.

3. HTC kończy trzeci kwartał roku na plusie. Kwartalne przychody spółki to 1,38 mld USD, z których zyski wyniosły 21,1 mln USD. Dla porównania, w poprzednim kwartale HTC osiągnęło  przychód 2,15 mld USD oraz zysk w wysokości 75,5 mln USD. Jak widać firma odniosła nieznaczny spadek sprzedaży, ale pomimo tych złych wiadomości, firma pozostaje rentowna. HTC odnotowało spadek sprzedaży w lipcu (około 33%) w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Jednak w sierpniu firma odnotowała skok 10% sprzedaży w porównaniu do analogicznego miesiąca 2013 roku.

4. Basis prezentuje nowego smartwacha. Firma należąca do Intela i lider technologii „wearable” do noszenia na ciele, zaprezentowała nową generację smartwacha monitorującego sen i aktywność fizyczną Basis PeakTM. Stylowe urządzenie z ekranem dotykowym wykorzystuje ulepszoną technologię czujników, by zapewnić monitorowanie rytmu serca przez cała dobę, również w trakcie ćwiczeń, bez konieczności korzystania z paska na klatce piersiowej. W modelu Peak firma Basis wprowadziła niepowtarzalne połączenie automatycznego śledzenia aktywności, zaawansowanej analizy snu i nawyków użytkownika, po to, aby ułatwić zmianę zachowań, poprzez dostarczanie najbardziej kompleksowego obrazu snu i treningów spośród wszystkich produktów tego rodzaju. Basis Peak będzie dostępny od listopada w cenie 199,99 dolarów

5. HTC Desire Eye – niedługo premiera? Tajwański producent szykuje się do premiery nowego smartfona, który prawdopodobnie będzie wyposażony w aparat przedni o rozdzielczości 13 MP. Ponadto smartfon będzie posiadał potężny chipset Snapdragon 801 z quad-core Krait 400, 2.3GHz i 2GB pamięci RAM. Smartfon dodatkowo ma posiadać 32GB pamięci wewnętrznej, baterię 2400 mAh i certyfikat IPX7 dla odporności na wodę. Nie jest jeszcze znana dokładna data premiery oraz cena urządzenia, ale prawdopodobnie HTC ma zaprezentować ten model w Nowym Jorku już 8 października.

PocketBook Touch Lux 2

Wcześniejszy wpis

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy