0

Witam w weekendowym przeglądzie aplikacji! Po pewnej przerwie we wpisach z tej serii, ja przejąłem pałeczkę i postaram się raz na tydzień wrzucać recenzje kilku ciekawych aplikacji i gier. Zacząć chciałbym od tych, z których korzystam sam i mogę je śmiało polecić.

APLIKACJE

1. Tapatalk

tapatalk

Pierwsza z aplikacji to Tapatalk. Jeden z moich pierwszych zakupów jeśli chodzi o aplikacje mobilne. Z nazwy pewnie większość z was kojarzy ten program, podczas wchodzenia na sporą ilość for internetowych można spotkać się z informacją, że dane forum można przeglądać mobilnie za pomocą tej właśnie aplikacji. Ale czemu niby właśnie ta aplikacja ma nam zastąpić tradycyjny dostęp do for?

Tapatalk (3) Tapatalk (4)

Głównie ze względu na szybkość komunikacji uważam, że jest ona przydatna. Po zainstalowaniu Tapatalk’a na smartfonie czy tablecie, szukamy naszych ulubionych for, logujemy się i możemy cieszyć się powiadomieniami o wiadomościach prywatnych, odpowiedziach w wybranych tematach. Wszystko odbywa się na zasadzie zwykłego powiadomienia na naszym urządzeniu, i dzięki jednemu kliknięciu jesteśmy w stanie przeczytać wiadomość czy odpowiedź w temacie, nie tracąc czasu na uruchamianie przeglądarki, logowanie oraz szykanie danego wpisu.

Tapatalk (1) Tapatalk (2)

Kolejną zaletą używania tej aplikacji jest oszczędność danych pakietowych. Większość osób posiada teraz mobilny dostęp do internetu, który jest limitowany jeśli chodzi o ilość przesłanych danych. Dzięki Tapatalkowi śmiało możemy pisać na forach, ponieważ aplikacja pobiera tylko tekst czy też obrazki zamieszczone przez użytkowników, a nie cała stronę internetową.

Oprócz standardowych funkcji takie jak odpisywanie na prywatne wiadomości czy pisanie postów i tworzenie tematów, Tapatalk zapewne również wyszukiwarkę treści na forum, dostęp do profilów innych użytkowników, informację o nieprzeczytanych postach i nowych tematach i wiele innych. Dzięki funkcji wyszukiwania for internetowych po kategorii możemy znaleźć wiele ciekawych tematycznych miejsc do dyskusji w dziedzinach naszych zainteresowań.

Kolejną ważną rzeczą jest możliwość synchronizacji. W programie zakładamy konto Tapatalk, a do niego aplikacja sama przypisuje podpięte fora, i w przypadku zmiany urządzenia wystarczy zalogować się do konta z aplikacji a wszystkie fora, z którymi się połączyliśmy będą dostępne.

W chwili obecnej istnieje tylko jedna wersja programu, kiedyś  były dwie. Jedna o nazwie Tapatalk, zaś druga Tapatalk HD, która była przeznaczona na tablety.

Wszystkich, którzy zaopatrzą się już w ten program zapraszam do wyszukiwania naszego forum MobileWorld24.pl, na którym można śmiało dyskutować i tematyce mobilnej, i prosić nas o pomoc w rozwiązywaniu swoich kłopotów.

Google Play

 2. Wolfram Alpha

alpha

Drugą aplikacją w tym wpisie będzie Wolfram Alpha. Cudowna aplikacja dla wszystkich uczniów, studentów i innych osób posiadających pracę związaną z obliczeniami. Aplikacja ta jest mobilną wersją strony wolframu, na której można rozwiązywać wiele operacji matematycznych i nie tylko. W wersji na Androida, która jest płatna, mamy dostęp do rozwiązań krok po kroku, wykresów, innych postaci danych liczb i wielu innych. Aplikacja potrafi również obliczać czas z innych stref czasowych o ustalonej godzinie, pokazywać wzniesienia terenu, i odpowiadać na wiele pytań tak jak Google.

Wolfram

Trudno jednoznacznie określić wszystkie funkcje tego programu, ponieważ w jej opisie jest kilkaset wypisanych funkcji. Zapraszam wszystkich do testowania oraz zapewniam, że aplikacja jest warta tych pieniędzy. Jeszcze jedną zaletą tego programu jest to, że używa cloud computingu, więc wyszukiwanie, obliczanie tak na prawdę nie obciąża naszego urządzenia, a aplikacja tylko wyświetla gotowe wyniki.

Google Play

GRY

1. Madden Mobile

madden

Grą, o której warto wspomnieć jest Madden Mobile. Prawdopodobnie mało kto kojarzy w ogóle tą serię gier od Electronic Arts. Na rynku Madden jest od 1988 roku, czyli znacznie dłużej niż znana wszystkim FIFA, która zadebiutowała w 1994. Powód jest prosty- jest to gra o footballu amerykańskim. Sport niestety mało popularny w Europie, ale mój ulubiony(mamy nawet w kraju ligę tego sportu- PLFA). W tej serii gier, możemy wybrać jedną z drużyn grających w NFL, czyli największej lidze Footballowej na świecie i zdobyć z nią mistrzostwo wygrywając Super Bowl! Sama gra Madden Mobile to pierwsza z serii Madden na urządzenia mobilne i moim zdaniem wyszła bardzo dobrze.

Gdy ściągniemy grę ze Sklepu Play, pierwsze co będziemy musieli zrobić to wybrać drużynę, którą chcemy zagrać. Ja wybrałem moją ulubioną drużynę Oakland Raiders, którzy ostatnio nie radzą sobie dobrze, ale to właśnie z nimi związany jest John Madden.madden1

Zaraz po wybraniu drużyny, przejdziemy samouczek, gdzie zdobędziemy podstawowe umiejętności wymagane do gry, a potem zobaczymy już menu. Budowanie swojego zespołu przypomina Ultimate Team z Fify, na początku dostajemy pełny skład bardzo przeciętnych graczy, który potem możemy rozbudowywać. Dla osób, które o footballu pojęcia nie mają powiem, że drużyna w tej dyscyplinie składa się ze składu ofensywnego, defensywnego oraz formacji specjalnych. Graczy można dowolnie sprzedawać lub kupować na aukcjach prowadzonych online z innymi graczami na zasadzie aukcji. Dla osób, które lubią większe zakupy można również wykupić zestaw graczy prosto od EA, ale za to trzeba zapłacić już realną gotówką, a sama gra co warto zaznaczyć jest darmowa.

 madden2 madden3

Regularna rozgrywka to już sama przyjemność, chociaż gdy dojdziemy trochę dalej, to przeciwnicy mogą nam napsuć sporo krwi. Gra zaczyna się jak na prawdziwym meczu, niestety to zawsze nasza drużyna piłkę odbiera i czasami może zabraknąć czasu by się odegrać, bo kwarta trwa tylko minutę. Po otrzymaniu piłki mamy za zadanie oczywiście przebiec jak najwięcej yardów (1 yard to około 90 cm) w stronę pola punktowego przeciwnika. Gdy gracze rywala powalą nas na ziemię zacznie się prawdziwy football. Na boisku formację specjalną zmieni nasza formacja ofensywna, której zadaniem jest przedostanie się do endzone’u czyli pola punktowego. Żeby wykonać to zadanie trzeba co każde cztery próby przebyć 10 yardów. Można to zrobić na różne sposoby np biegną lub podając piłkę. O zagrywce decyduje gracz, ale system cały czas czuwa i sugeruje nam pewne zagrania.

madden4

Jeśli w trzech próbach nie przebędziemy danego dystansu to otrzymamy sugestię by odkopać piłkę przeciwnikowi i oddalić niebezpieczeństwo od własnego pola punktowego. Jeśli przy tym odkopnięciu piłka przeleci między słupkami przeciwnika otrzymamy 3 punkty. Jeśli zaś uda nam się dotrzeć do enzone’u otrzymamy 6 punktów, i będziemy mogli podwyższyć wynik kopnięciem za 1 punkt, lub postarać się wbiec jeszcze raz z kilku jardów w pole przeciwnika. Po podwyższeniu to my odkopujemy piłkę przeciwnikowi za pomocą formacji specjalnej, a zaraz po niej na boisko wejdzie nasza formacja defensywna i teraz to my będziemy starali się nie wpuścić rywala to naszego endzone’u.

madden5 madden6

Tak w skrócie wygląda rozgrywka i opisałem przy okazji ogólne zasady tej wspaniałej gry jaką jest football amerykański. Niestety rozgrywki sezonowe mają jedną wadę- dwa pierwsze sezony przeszedłem bez straty meczu, a w trzecim ciężko jest cokolwiek wygrać. Oprócz trybu sezonowego, możemy grać tzw. Live Events, czyli zadania, w których np. będziemy musieli w kilku próbach przebiec 20 yardów czy podać na 40. Za wygranie eventu dostajemy nagrody.

Teraz czas na opis trybu wieloosobowego, który niestety trochę mnie zawiódł. Grać możemy ze znajomymi za pomocą facebook’a oraz z osobami, których nie znamy co oczywiście jest plusem, natomiast sama rozgrywka składa się wyłącznie z prowadzenia formacji ofensywnej. Trzy razy dostajemy szansę na dostanie się do pola punktowego i podwyższenie, naprzemiennie z przeciwnikiem. Za formację defensywną odpowiada sztuczna inteligencja, której możemy ustalić jak ma się bronić a całość nie dzieje się w czasie rzeczywistym. Szkoda bo gra ma ogromny potencjał, a takie podejście do trybu wieloosobowego raczej nie jest dobre.

Graficznie i dźwiękowo to nic specjalnego, ale przecież nie tylko to się liczy- najważniejsza jest grywalność. Gdyby ominąć nieudany tryb wieloosobowy to gra warta jest sprawdzenia, a same gameplay jest bardzo dobry, więc gorąco tą produkcję polecam.

Google Play

2. Checkers Elite

checkers-elite-3a8206-w192

Ostatnia rzecz, o której chce dzisiaj napisać to gra Checkers Elite, czyli warcaby. Od małego sporo grałem w rosyjską odmianę tej gry i właśnie gry z trybem gry w tej odmianie szukałem. Ta aplikacja spełniła wszystkie moje oczekiwania. Bez wykupienia opcji premium wewnątrz aplikacji dostępne są tylko kilka trybów rozgrywki, w tym warcaby rosyjskie, więc ja nie pokusiłem się o wersje premium. Dla innych pewnie byłaby to nie lada gratka.

warcaby

Gra oferuje również możliwość, potyczki online oraz grę dwóch graczy na jednym urządzeniu co bardzo cieszy, ponieważ do tego też nie trzeba nic kupić. Z tego co widzę, to w aplikacji można za darmo dostać na okres próbny wersję premium. Jeżeli chodzi o personalizację gry, to jest kilka dostępnych opcji ale moim zdaniem to nie o to chodzi. Do wyboru mamy wygląd pionków, efekty dźwiękowe, wybór kto wykonuje pierwszy ruch oraz widok kamery. Dość często grywam online, więc kto wie, może na siebie trafimy.

Google Play

To już wszystko na ten tydzień mam nadzieję, że wybrane przeze mnie tytuły wszystkim się spodobają. Do zobaczenia za tydzień!

Mobilne okazje 3.10.2014

Wcześniejszy wpis

PocketBook Touch Lux 2

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Aplikacje