Zmobilizowane nowinki 02.10.2014

1. Powerbank od Microsoftu. W tym miesiącu premierę ma mieć mobilna ładowarka od giganta z Redmont. Ogniwo o pojemności 6000 mAh ma ładować nasze smartfony z szybkością klasycznej ładowarki i „napełnić” pustego smartfona w cztery godziny. Dodatkowym atutem ma być długi czas gotowości, więc jeśli zapomnimy o naładowanym urządzeniu na pół roku to po tym czasie nadal powinno mieć 80% mocy gotowej by naładować twój smartfon. Urządzenie ma kosztować 49 dolarów czyli około 160 złotych. Choć urządzenie będzie występować w charakterystycznych, jaskrawych barwach (dostępne będą kolory biały, jasnozielony i jasnopomarańczowy) naładuje każde urządzenie wyposażone w gniazdo microUSB, nie tylko to z logiem Microsoftu.

2. Hellraid: The Escape nareszcie na Androidzie. Choć na urządzeniach z jabłuszkiem można było ogrywać go od dłuższego czasu, mobilny spinoff rodzimej produkcji trafił wreszcie do Google Play. Jest to wciągający horror opierający się na rozwiązywaniu zagadek w komnatach mrocznego zamku, w celu odnalezienia drogi ucieczki. Po więcej szczegółów zapraszam do recenzji iOSowej wersji gry, autorstwa Janka. Produkcja została wyceniona na 10 złotych.

3. Sony jednak nie pracuje nad stock romami AOSP dla Xperii, aczkolwiek sam pomysł został przez firmę uznany za interesujący i być może zostanie wykorzystany. O co dokładnie chodzi? Otóż w sieci niedawno pojawiły się plotki jakoby Sony miało część przyszłych Xperii uzbrajać w czystego Androida, bez żadnych nakładek – niczym Nexusy Google. Jako że Sony jest firmą bardzo sprzyjającą developerom i modderom (często dzieli sie binariami i kodem źródłowym ze społecznością) prawdopodobieństwo tych pogłosek było dość wysokie. Jak się jednak okazało, na ewentualne Xperie z AOSP poczekamy jeszcze dość długo.

4. iOS 8.1 już 20 października. Apple rozsyła już wersję beta nowego systemu do deweloperów. Nowa wersja systemu ma zawierać Apple Pay – wirtualny portfel, dzięki któremu użytkownicy iPhonów będą mogli płacić za swoje zakupy za pomocą swojego urządzenia. Oprócz tego aktualizacja pozwoli sprawdzić pozwolenia jakimi dysponują aplikacje firm trzecich na iUrządzeniu, przywróci także część funkcji na których usunięcie narzekali użytkownicy.

5. Samsung pracuje nad Androidem L dla Galaxy S5. Szczęściarzom z SamMobiles udało się już położyć ręce na buildzie developerskim. Wiele rzeczy nie działa jeszcze prawidłowo, jednak stopień zaawansowania jest znaczny – istnieje wiec duża szansa, że nie minie zbyt wiele czasu od Oficjalnej premiery L-ki do momentu otrzymania wersji 5.0 przez flagowca samsunga. Samą zajawkę nowego systemu możecie obejrzeć tu.

 

More Stories
Transcend JetFlash 880