4

Większość osób pewnie kojarzy format pliku obb. Bardzo często deweloperzy gier właśnie w nim udostępniają pliki do gier. Niestety często gry nie są małymi aplikacjami a potworami zabierającymi gigabajty pamięci naszego telefonu czy tableta. Niestety w większości przypadków nie jesteśmy w stanie przenieść ich na kartę pamięci, ponieważ wtedy gra ich nie widzi. Dla osób z dostępem do roota znalazł się ratunek.

Krótko o tym czym właściwie są moduły Xposed napisał już mój redakcyjny kolega wcześniej więc polecam lekturę: https://mobileworld24.pl/2014/07/01/modowanie-z-nexusem-9-xposed-framework-i-modul-gravitybox/ 

Modułów jest oczywiście dużo więcej, ale to chyba każdy kto kiedyś miał styczność z Xposed wie. Pewien czas temu deweloper z XDA o nicku moneytoo wpadł na pomysł by stworzyć odpowiedni dodatek, który pozwoli przenieść pliki obb w taki sposób by były one widoczne dla aplikacji. Pomysł się sprawdził, i po instalacji wystarczy przenieść pliki.

Niestety wszystko ma też swoje minusy. Dla większości osób nie zrobi to żadnej różnicy, ale niestety gdy używamy modułu musimy zmienić nasze środowisko uruchamiające z ART na Dalvik. Jak wiadomo ART jest nowszym środowiskiem zapewniającym szybsze działanie. Jeżeli nie wiedzą państwo czy sprzęt, na którym pracujecie ma ustawione środowisko ART czy Dalvik to odpowiedź jest bardzo prosta. Dla wszystkich, którzy nie zmieniali tego ręcznie i nie posiadają Androida L odpowiedź brzmi Dalvik, więc nie ma czym się martwić.

Użytkownicy iOS 8 narażeni na sporą ilość błędów

Wcześniejszy wpis

Wpadka Apple przy aktualizacji iOS 8, aktualizacja wycofana

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android - Gry