0

Jakiś czas temu Google wypuściło do sieci swój autorski system operacyjny o nazwie Chrome OS. Oczywiście system póki co jest niszowy i mało kto poza osobom śledzącym branżę o nim słyszał ale niesie on bardzo ciekawe funkcję.

Początkowo Google postanowiło umożliwić wszystkim użytkownikom swojego systemu korzystanie z aplikacji, które posiadali na Androida, nie za pomocą zwyczajnej emulacji, która często ograniczała użytkownika lub po prostu nie pozwalała na prawidłowe działanie aplikacji. Od tamtej pory system Android zmienił się bardzo, a jedną z rzeczy, które przyniosły nowe wersję systemu to współpraca z 64 – bitowymi procesorami.

Dzięki tym i innym zmianom deweloper Vladikoff, mógł przenieść runtime (środowisko uruchamiające) z Androida do Chrome. Użytkownik musi tylko zainstalować wtyczkę do swojej przeglądarki, a odpowiedni program zmodyfikuje plik APK na taki, który dodatek ArChon będzie w stanie zinterpretować i go uruchomić. Niestety każda nowa aplikacja to nowa wtyczka do naszej przeglądarki. Do tej pory udało się uruchomić wiele aplikacji na urządzeniach pracujących pod kontrolą innych systemów niż Chrome OS. Poniżej demonstracja:

[embedvideo id=”O-yFLqp_sXs” website=”youtube”]

Póki co wtyczka nie jest stabilna i można potraktować ją raczej jako ciekawostkę, niż jako narzędzie do pracy, ale mam nadzieję, że z czasem to się zmieni i będzie można regularnie korzystać ze swoich ulubionych aplikacji z Androida na innych platformach.

Czy warto co roku zmieniać smartfona na nowy?

Wcześniejszy wpis

Twoje zdjęcia z Google+ od teraz w Google Maps

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Ciekawostki