0

15 września 2014 Firma Apple ogłosiła rekordową liczbę pierwszego dnia przedsprzedaży iPhone 6 i iPhone 6 Plus. To największe osiągnięcie w historii iPhone’a, ponad cztery miliony smartfonów w ciągu pierwszych 24 godzin!

Zgodnie z przewidywaniami w zaledwie kilka godzin od uruchomienia przedsprzedaży najnowszej generacji iPhone’a 6, w większości krajów, wyczerpały się już dostępne zapasy. Największym zaskoczeniem jest fakt, że dotyczy to przede wszystkim modelu 6 Plus, wyposażonego w wyświetlacz o przekątnej 5,5″.

iphones

Problemy z zamówieniem iPhone’a 6 Plus pojawiły się praktycznie natychmiast po rozpoczęciu przyjmowania zamówień. Nawet osoby, które cały czas odświeżały ofertę internetowych sklepów Apple w oczekiwaniu na pojawienie się przycisku „Kup”, musiały odejść z kwitkiem od monitora. Tymczasem “zwykły” model był cały czas dostępny w sprzedaży.

Apple-iPhone-6-seamless-hero-2000px-1000x478

Niestety nie mamy nawet orientacyjnych danych na temat tego, jakie były zapasy iPhone 6 w stosunku do 6 Plus. Nie można więc wyciągać zbyt pochopnych wniosków co do zmiany upodobań użytkowników iPhone, chcących większego wyświetlacza . Być może jego twórcy nie docenili zainteresowania większym modelem lub z powodów technicznych nie byli w stanie zaspokoić zapotrzebowania na większy model. Możliwe też, że Apple celowo stara się zrobić z niego produkt jeszcze bardziej ekskluzywny.

źródło: engadget

 

Amazon Kindle 5

Wcześniejszy wpis

Zestawienie tabletów 7,85″ i podobnych

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy