1

Na rynku mobilnym nie ma chyba bardziej wyczekiwanych urządzeń niż seria iPhone. Świadczy o tym ilość przecieków pojawiających się na kilka dni przed premierą. Dziś wszelkie spekulacje mogą się zakończyć, bowiem Apple pokazało nam to, na co czekaliśmy.

ap05

Wszystko zaczęło się od przypomnienia pierwszych urządzeń od Apple, które przetarły drogę nowym urządzeniom. Nie zapomnijmy, że Apple po raz pierwszy wprowadził przyjemny dla użytkownika interfejs, który był łatwy w obsłudze. Tim Cook powiedział, że dzięki pojawieniu się dwóch smartfonów w ostatnim roku, marka iPhone stała się najlepiej sprzedającym się produktem na świecie w swojej klasie. Dodatkowo producent zapewnił nas, że nowe smartfony nie będą dla nas ewolucją – to będzie rewolucja. Nowe iPhone’y (liczba mnoga nieużyta przypadkowo) będą znacznie odbiegać od swoich poprzedników.

ap07

Apple przygotowało dwa nowe smartfony – iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus. Obydwa są duże w porównaniu z poprzednikami. W przypadku iPhone’a 6 przekątna ma 4,7″ (rozdzielczość 1334×750), natomiast, jeśli chodzi o iPhone’a 6 Plus to jest to aż 5,5″ (Full HD).  Nie znajdziemy tu rozdzielczości 4K, jednak osobiście uważam, że to dobrze, ponieważ praca na baterii będzie zdecydowanie dłuższa. W obydwu przypadkach Apple zdecydowało się na ekrany Retina.

ap08

Co do mocy obliczeniowej to producent zdecydował się na procesor Apple A8. Według zapewnień wydajność względem poprzednika wzrosła o 25%. Praca na baterii mimo znacznie większych ekranów jest dłuższa niż u poprzednika. Całość pracuje oczywiście pod kontrolą systemu iOS 8.
iphone-6-akumulator(1)

Zmiany dotknęły również kamery (8 Mpix), które w nowych modelach umożliwiają rejestrowanie materiałów wideo w jakości 1080p przy 30 lub 60 fps. Rozdzielczość zdjęć panoramicznych wynosi aż 43 Mpix. Producent nie zapomniał wreszcie o łączności zbliżeniowej NFC, postarał się też o Voice Over LTE.

ap18

Co do samych wymiarów smartfonów, to oczywiste, że będą one większe, jednakże będą one smuklejsze. Ich grubość wynosi 6,8 mm (iPhone 6) i 7,1 mm (iPhone 6 Plus).

ap09

 

Dostępne będą 3 warianty smartfonów ze względu na ilość pamięci wewnętrznej. Do wyboru będzie 16, 64 oraz aż 128 GB przestrzeni na dane. Obydwa smartfony pojawią się na rynku 19 września. Na razie znane są ceny jedynie przy dwuletnim kontrakcie.

Oprócz nowych smartfonów Apple przygotowało dla nas własne smartwatche. Niestety nie znamy parametrów urządzenia, bowiem producent skupił się jedynie na estetyce zegarka i jego obsłudze. Dzięki dwóm rozmiarów i rozmaitej ilości pasków Apple Watcha będzie można przystosować do własnych preferencji. Będą dostępne również egzemplarze luksusowe pokryte 18-karatowym złotem. Urządzenie wyposażony zostało w prostokątny ekran z szafirowym szkłem.

ap27

Zegarek jest ładowany indukcyjnie, nie zabrakło również zestawu czujników do wspomagania aplikacji Fitness.

Tim Cook ośmieszył ideę dotykowego ekranu pokazując jak niewygodne jest powiększanie interfejsu za pomocą znanego wszystkim ruchu wykonywanego dwoma palcami. Zamiast tego znacznie wygodniej będzie można powiększyć ekran za pomocą pokrętła z boku zegarka. Sam interfejs ma być bardzo wygodny w obsłudze.

Z tego co wiemy, będzie dostępna obsługa za pomocą asystenta Siri (możemy nawet napisać wiadomość tekstową). Wiadomości mogą być interpretowane przez system, który automatycznie przygotuje zestawy gotowych odpowiedzi na wiadomość. Niestety zegarek działa jedynie ze smartfonami Apple (wymagany minimum iPhone 5), co jednak było do przewidzenia.

ap38

Na koniec chciałbym również wspomnieć o aktualizacji do iOS 8 dla starszych modeli. Aktualizację powiem otrzymają następujące urządzenia:

ap23

Sony Xperia M2

Wcześniejszy wpis

Tablet dla ucznia

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy