0

Szukacie gry, w której można spędzić miło czas i macie mocne nerwy? O to i ona czyli gra typu roguelike o nazwie Pixel Dungeon.

Pewnie zastanawiacie się co oznacza Roguelike, jest to gatunek gry w której cały świat zawsze jest generowany losowo tzn. mapy,przedmioty,potwory i skarby. Gra tego typu również nie zaskakuje grafiką, najczęściej utrzymana w 2D.Rozgrywka toczy się w systemie turowym a śmierć postaci gracza skutkuje powrotem na sam początek i zaczynaniu od nowa. Trudna rozgrywka jak i zasady gry najczęściej odstraszają potencjalnych graczy, sam tak miałem przestając grać na jakiś czas.

Główne menu pozwala nam na rozpoczęcie gry, przeglądanie rankingu oraz na oglądanie  zdobytych odznak w trakcie gry.

2014-08-30 16.15.03

Do wyboru mamy 4 klasy lecz tylko 3 z nich są dostępne dla nasz na początku, czwarta zostaje odblokowana bodajże po zabiciu 3 bossa co nie jest takie proste jak może każdy teraz myśleć. Po zabiciu 2 bossa otrzymujemy na stałe (nawet jak zginiemy) książkę, która pozwala wybrać nam jedną z dwóch specjalizacji naszej postaci.

Opisze wam w skrócie czym się charakteryzują postacie:

Warrior – zaczyna z 11 pkt siły, krótkim mieczem, miksturka siły jest od razu nam znana a gdy zjada pożywienie automatycznie odzyskuje cześć swojego życia.

Rogue – posiada pierścień cieni,łatwiej wykrywa ukryte pomieszczenia oraz pułapki, dłużej wytrzyma bez jedzenia

Mage– posiada różdżkę do której ma specjalne bonusy, może jej  używać do magii jak i w walce wręcz

Huntress– zaczyna z 15HP oraz specjalnym bumerangiem, widzi pobliskie potwory nawet jak są za ścianą

Poniżej zamieszczam dokładny opis dla osób znających angielski:

Wybieramy postać i co dalej? Zaczynamy rozgrywkę w 1 z pomieszczeń a w plecaku mamy podstawową broń, zbroje i kawałek jedzenia. Celem gry jest dojście do końca czyli do 25 piętra gdzie znajduje się ostatni boss. Pokonując wcześniej inne bestie, zbierając lepsze bronie, zbroje oraz potiony. Po każdym bossie znajdziemy sklep, w którym możemy wydać monety, które zebraliśmy biegając po lochach.

Trudność w tej grze tak naprawdę jest spowodowana paroma rzeczami takimi jak: nie znamy działania miksturek oraz zwojów zanim ich 1 raz nie użyjemy, mało jedzenia więc trzeba rozważnie chodzić, losowo generowane przedmioty, nasiona i ilość przeciwników. Najlepiej jest sprawdzić każde pomieszczenie na piętrze oraz szukać tych ukrytych (na 1 piętrze go nie ma), daje nam to szanse na znalezienie dobrych przedmiotów i zabicie potworków, które dają nam doświadczenie potrzebne do zwiększenia poziomu postaci.

Wielkim plusem tej gry jest to , że jest w pełni darmowa. Nic nie da się kupić co daje równe szanse każdemu graczowi. Podsumowując gra jest warta uwagi, sam przy niej spędziłem wiele godzin i nadal nie udało mi się zabić ostatniego bossa, najwyraźniej jestem za słabym graczem. Zabawa nie dla osób o słabych nerwach gdyż ilość śmierci w tej grze na pewno nie będzie mała i będzie dość frustrująca. Czasami nie uda wam się dojść nawet do 1 bossa chociaż świetnie opanowaliście zasady.

Miłej zabawy!

 

Krüger&Matz Soul

Wcześniejszy wpis

Kiano prezentuje cztery nowe tablety

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android - Gry