0

1.Zaskakujące partnerstwo. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym roku ujrzą światło dzienne pierwsze modularne telefony konstruowane pod patronatem Google w ramach Projektu Ara. Ich sprzętowa konfiguracja z założenia ma być elastyczna i powinna pozwalać na skompletowanie podzespołów zgodnie z indywidualnymi preferencjami użytkownika. Na początku muszą się jednak pojawić standardowe bazowe komponenty. Dość zaskakujący okazuje się wybór najistotniejszego z nich – procesora. Dostawcą głównego chipu telefonu będzie Rockchip, producent znany dotąd głównie z wyposażania niedrogich tabletów. Wygląda na to, że Google porozumiało się z chińską firmą już wcześniej, bowiem układ został zaprojektowany od podstaw z wykorzystaniem interfejsu UniPro, unifikującego komunikację pomiędzy wszystkimi “klockami” nietypowego smartfona.

2.Nie będzie Nexusa 6! Nagłówek rodem z Pudelka, proszę jednak nie sięgać po Valium – nic się nie zmieniło. Najnowszy przedstawiciel serii powstanie pod skrzydłami Motoroli, zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami. Sztandarowy smartfon Google (ekran 5,9″ 1440 x 2560, Snapdragon 805, aparat 13 Mpx z OIS) nie przyjmie jednak oczekiwanego miana zawierającego kolejną cyfrę. Philip K. Dick, autor książki “Do Androids dream of Electric Sheep?” (Czy roboty śnią o elektrycznych owcach?), zekranizowanej zresztą pod tytułem “Blade runner” (“Łowca androidów”), już wcześniej ciągał po sądach kalifornijskiego giganta za używanie nazwy Nexus. Nexus 6 byłby źródłem dodatkowych kłopotów, bo dokładnie tak właśnie nazywały się humanoidy w powieści. Powinniśmy zatem pod koniec roku oczekiwać narodzin Nexusa X.

3.Kto pierwszy ten lepszy? Zapowiadana od dłuższego czasu Moto 360 może okazać się jeśli nie najlepszym, to z pewnością najładniejszym inteligentnym zegarkiem. Czy aby na pewno? Kilka dni temu Grzegorz Mikitiuk wspominał o spodziewanej na IFA prezentacji drugiego wcielenia G Watcha LG. Teraz okazuje się, że najprawdopodobniej będzie on okrągły, a dodatkowo jego wyświetlacz zagospodaruje całą dostępną powierzchnię, w przeciwieństwie do Moto 360, która posiada “martwy” pasek u dołu.

4.Przezorny zawsze ubezpieczony. Czerpiąc inspirację z Moto 360 i klasycznych zegarków, LG najwyraźniej postanowiło zapobiec sytuacji, w której samo padnie ofiarą podobnych zabiegów ze strony konkurencji. W tym celu firma zgłosiła pod ochronę następujące znaki towarowe: G4, G5, G6, G7, G8 i G9. Trudno orzec czy Koreańczycy zamierzają wycofać się z branży mobilnej za sześć lat (zakładając roczny cykl emisji flagowców), czy też uznali nazwy G10, G11, G12, itd. za zbyt długie.

5.Dopełnienie rodziny Z3. W najbliższym czasie spodziewany jest debiut kolejnych flagowców Sony: Xperii Z3 i Z3 Compact. Niewykluczone, że dołączy do nich tablet o tej samej nazwie, różniący się nieco od swoich poprzedników, którzy zdobyli duże uznanie recenzentów, niestety, wyraźnie mniejsze – konsumentów. Receptą na zwiększenie popularności tabletu Xperia Z3 ma być wejście w segment urządzeń 8-calowych, których atrakcyjność ostatnio rośnie kosztem bardziej wyrośniętych wariantów. Pozostałe założenia nie ulegną zmianie. Sprzęt ma być perfekcyjnie wykonany, świetnie wyposażony, pyło- i wodoszelny.

6.Benchmarkowy suspens Meizu. We wrześniu ma nastąpić oficjalna premiera najnowszego flagowca Chińczyków, modelu MX4. Nadal niezbyt wiele o nim wiadomo. Najprawdopodobniej pojawi się w dwóch wersjach: standardowej (ekran 1152 x 1920, Mediatek MT6595) oraz Pro (ekran 2k, Exynos 5 Octa). Zamieszanie potęguje sporo przecieków z bardzo różnymi wynikami osiąganymi w AnTuTu. Raz jest to 35 tysięcy punktów, kiedy indziej ponad 40 tysięcy, a najnowsze doniesienia mówią o osiągnięciu pułapu prawie 53 tysięcy i nigdy do końca nie wiadomo którą wersję urządzenia testowano. Obydwa ośmiordzeniowe procesory mają bardzo podobny potencjał, przy czym Exynosowi nie sprzyja większa rozdzielczość wyświetlacza. Być może u podstaw całego galimatiasu stoi sprawdzony kanon marketingu – nie ważne co mówią, ważne żeby mówili.

Źródła: Ubergizmo, Android News, Phone Arena, Android Origin, Android Police

Lumia 830 będzie pierwszym krokiem Microsoftu w procesie rebrandingu

Wcześniejszy wpis

Goclever Insignia 1010 Business już od środy w sprzedaży

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy