Rynek smartfonów oraz zielony robocik rosną w siłę

Według IDC (firma specjalizujące się w badaniu rynku) rynek smartfonów przez drugi kwartał zanotował wzrost . Bardziej cieszy sam wynik oraz nowy rekord ustalony w jednym kwartale. Przez ten krótki okres producenci dostarczyli 295.3 miliona urządzeń do sprzedaży, a rokowania na trzeci kwartał bieżącego roku są dobre. Ryan Reight, dyrektor IDC do spraw kwartalnego śledzenia rynku telefonów prognozuje, że w przyszłym kwartale ponad 12 producentów może powalczyć o zajęcie miejsca w czołowej piątce. Na chwilę obecną ranking wygląda następująco:

ranking1

Więc jak zatem wygląda teraz konkurencja między mobilnymi systemami operacyjnymi ? Android zanotował świetny wyniki, ponieważ przez ostatni rok zyskał 33.3%. Najgorzej poradził sobie system BlackBerry, który zanotował stratę w wysokości 78%. Kanadyjska marka przed drugi kwartał wypuściła na rynek zaledwie półtora miliona urządzeń. Jedynym systemem, który zanotował wzrost oprócz Androida jest oczywiście iOS. Wynik spektakularny nie jest ale zawsze lepiej zyskać niż stracić. Rynek systemów operacyjnych przedstawia się teraz następująco:

ranking 2

Osobiście mam nadzieję, że trend wzrostowy na rynku smartfonów utrzyma się, oraz że część mniej znanych marek będzie mogła zaprezentować się na scenie nieco lepiej. Co do rynku systemów operacyjnych, to akurat ja jestem z tego zadowolony, lecz domyślam się, że fani Windows Phone nie koniecznie mają powody do radości. Zobaczymy jak rynek ukształtuje się po oficjalnej premierze Androida L, zapowiadanego nowego Windowsa Phone oraz po premierze nowej generacji iPhone’a. Możliwe, że nadchodzący okres będzie gorący.

Źródło: IDC

More Stories
Assassin’s Creed Identity już 25 lutego na iOS