0

Dość dużą falę niezadowolenia wśród właścicieli “androidowych” telefonów Microsoftu wywołała informacja, o braku aktualizacji oprogramowania oryginalnych modeli do Platformy Nokia X 2.0. Cóż, ta już nigdy się na tych modelach nie ukaże, na szczęście w zamian gigant z Redmont przygotował specjalną aktualizację dla starszych modeli. Zawiera ona między innymi nowy App Switcher, dzięki któremu można podejrzeć, które aplikacje aktualnie działają w tle. Żeby się do niego dostać należy rozwinąć pasek powiadomień i tapnąć specjalny przycisk. Ze switchera będziemy mogli także zamykać aktywne appki, specjalnym klawiszem “X”.

Nowa aktualizacja przynosi ze sobą także więcej usług Microsoftu. Posiadacze dostaną Outlooka, OneDrive i OneNote – zostaną one po aktualizacji zintegrowane z całą platformą. Oprócz tego, update zawiera nowy Sklep Nokii – tę oczywiście można było już pobrać wcześniej, więc dla niektórych nie będzie to nowość. Tych, którzy jeszcze tego nie zrobili być może przekona fakt, że nowsza wersja ma wiele cech ułatwiających szukanie i przeglądanie aplikacji oraz zawiera w sobie sklepy innych dostawców – appki z różnych źródeł można mieć więc w jednym miejscu.

Update OTA nie jest jeszcze dostępny wszędzie. Można sprawdzić dostępność ręcznie, wystarczy wejść w Ustawienia > O telefonie > Aktualizacje systemu > Sprawdź dostępność teraz. W razie problemów warto skorzystać z tego poradnika. 

Jest to całkiem miły gest ze strony Microsoftu, ale coś takiego powinno być standardem. Zwłaszcza, że Nokia X to już martwa platforma, telefony tej serii mają bowiem zostać przeniesione do rodziny Lumia. W tej sytuacji, oryginalne Nokie X nie otrzymają już raczej żadnych nowych aktualizacji…

Źródło: gsmarena.com

The Room Two

Wcześniejszy wpis

Ranking smartfonów i tabletów – czerwiec 2014

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android