3

Dotychczasowe Nexusy są bezapelacyjnym sukcesem. Telefony o wymarzonych parametrach, wyposażone w  niezmodyfikowany system Android, a do tego w atrakcyjnej cenie. Ostatnimi jednak czasy rozeszły się pogłoski, jakoby Google,  pomysłodawca serii Nexus miał ją porzucić na rzecz nowego programu Android Silver. Na portalach związanych z Andkiem rozpętała się burza,co chwila ktoś ową plotkę potwierdzał lub dementował. W końcu jednak Google ucięło dyskusje, oznajmiając, że nie rezygnuje z linii Nexus. Dziś być może właśnie dowiedzieliśmy się, która firma wyprodukuje nowy model z serii. Wygląda no to, że będzie to Motorola.

Okazuje się, że należąca teraz do Lenovo firma pracuje nad urządzeniem o kodowej nazwie Shamu. Pasuje to do zwyczaju nadawania nazw kodowych Nexusów po morskich bestiach.

gsmarena_001Źródłem informacji o nowym modelu jest tym razem system informowania Google o błędach. Oprócz tego Android Police ma także inne źródło potwierdzające doniesienia i dodatkowo mówiące, że nowy model ma być przeznaczony dla sieci telefonicznych – amerykańskich, ale też w innych (jeszcze niesprecyzowanych) częściach świata.

Shamu ma mieć ekran wielkości 5,9 cala. Dla mnie osobiście to już nie telefon, tylko nieporęczna cegła, ale jak widać nadal panuje trend na coraz większe ekrany. Nowe urządzenie będzie też zapewnie zwać się Nexus 6. Na razie jedyną informacją oprócz wielkości ekranu jest to, że nowy model ma mieć na wyposażeniu skaner odcisków palców. Niestety – nie wiadomo gdzie zostanie umieszczony.

Oczywiście, to że Motorola pracuje nad Shamu nic jeszcze nie oznacza. Może to być model testowy dla Google lub zwyczajnie nie jest to nic na zamówienie firmy z Mountain Wiev. W kązdym razie, jeśli to kolejny Nexus na pewno wkrótce więcej o nim usłyszymy.

Źródło: gsmarena.com

Podsumowanie ankiety – idealny rozmiar ekranu w smartfonie

Wcześniejszy wpis

Windows Phone 8.1 – krok w dobrym kierunku?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy