1

Przyznam się bez bicia do tej pory byłem sceptyczny co do zamawiania jedzenia w restauracjach przez internet – a bo zanim „przemielą” zamówienie minie godzina, przez co trzeba dłużej czekać, a to dodatkowe opłaty, a przy tym wyższe koszty. Jednak po ostatnich testach pyszne.pl zmieniłem zdanie w mgnieniu oku i to diametralnie. Z urządzeniami mobilnymi jestem za pan brat już od dłuższego czasu, dlatego też gdy zauważyłem aplikację pyszne.pl w sklepie Google Play postanowiłem przyjrzeć się całej platformie i sprawdziłem na własnej skórze (raczej żołądku) czy wszystko działa tak jak należy.

Sama aplikacja jest dostępna na systemie sygnowanym zielonym robocikiem zupełnie za darmo. Do jej pełnego funkcjonowania potrzebna jest rejestracja, a ta na szczęście przebiega bez najmniejszych problemów. Podajemy swojego e-maila, dodajemy hasło, a później wystarczy uzupełnić swój adres zamieszkania oraz numer telefonu (Wasze dane oczywiście są odpowiednio zabezpieczone, więc nie musicie się o nie bać). Alternatywą jest możliwość logowania za pomocą konta na Facebooku. Później jedynie na e-maila, którego podaliście w czasie rejestracji otrzymujecie link aktywacyjny i wówczas możecie się już cieszyć ze wszystkich funkcji, które oferuje pyszne.pl. Wartym nadmienienia jest fakt o dodatkowej rubryce uwagi, gdzie możemy dodać ewentualne wskazówki dotyczące dojazdu do Waszego miejsca zamieszkania, np. piętro, oznaczenie budynku etc, co zdecydowanie przyśpieszy i ułatwi dostarczenie jedzenia do Was. Mamy już założone konto, więc warto teraz zamówić jedzonko.

Testowałem aplikację pyszne.pl we Wrocławiu, gdzie miałem całkiem spory wybór różnych restauracji (według wyszukiwarki było ich ponad 110), a sama aplikacja jest dostępna również chociażby w Lublinie, Toruniu, Warszawie, Łodzi oraz innych nieco mniejszych miejscowościach. Gdy wśród wyszukanych restauracjach nie ma Waszej ulubionej, możemy ją zaproponować, by przy następnej sposobności dodano ją do bazy.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość dodania kilku naszych adresów, jak to działa? Bardzo sprytnie. Bowiem po uruchomieniu aplikacji wybieramy adres z listy, do którego chcemy aby była dostarczone jedzenie. Następnie zostajemy przeniesieni na listę restauracji w naszym regionie. Automatycznie pokazywana jest odległość pomiędzy naszym adresem a samą restauracją i koszt przewozu. Twórcy aplikacji również przemyśleli fakt samego filtrowania listy, dzięki czemu możemy wybrać jaka kategoria restauracji nas interesuje, ile maksymalnie chcemy wydać pieniędzy za przewóz etc. Dobrym pomysłem jest również implementacja systemu ocen i opinii. Te z kolei zostały rozdzielone na dwie kategorie czyli dostawa oraz towar i faktycznie są to najważniejsze czynniki wpływające na wybór danej restauracji przy zamówieniu przez aplikację. Gdy już dokonamy wyboru skąd zamawiamy jedzenie, jesteśmy prowadzeni za rączkę przez kolejne kroki począwszy od wyboru rodzaju spodu do pizzy (ja akurat zamawiałem w jednej z pizzerii), sosów dodatków etc, nie ma co się martwić że mamy mniejszy wybór czy gorsze możliwości „personalizacji” naszego dania. Wszystkie możliwe opcje pojawiają się również w aplikacji mobilnej. Podobnie jeśli chodzi o sam wybór płatności w zależności od restauracji możemy płacić gotówką przy odbiorze jedzenia, kartą, przelewem internetowym itd. Teraz nie pozostaje nic innego jak jedynie czekanie na samo jedzonko, wcześniej dostajemy informacje o przyjęciu zamówienia zarówno przez SMSa jak i e-maila, także z informacją zwrotną jak długo musimy czekać. Osobiście zostałem mile zaskoczony, bowiem zamawiałem pizze w godzinach obiadowych, a od chwili zamówienia jedzenia do odebrania czekałem raptem 35 minut, więc naprawdę niewiele (tym bardziej, że jako zadeklarowany czas przez aplikację była 1 godzina), oczywiście czas dostawy będzie się różnił w zależności od godziny zamówienia, jego wielkości oraz wielu innych czynników.

Twórcy platformy pyszne.pl również dodali kilka ciekawych bajerów, które dodatkowo zachęcają do korzystania z ich platformy przy każdym zamawianiu jedzenia. Bowiem w aplikacji jak i wersji webowej możemy znaleźć również ciekawy program lojalnościowy, w którym zebrane punkty zamieniamy na bony zniżkowe w różnych sklepach internetowych i nie tylko, dla tych, którzy jednak nie chcą się bawić w zbieranie punktów przygotowano system pieczątek, dzięki którym jeśli zamówimy kilkukrotnie jedzenie w jednej z restauracji dostaniemy extra rabat.

Jeśli chodzi natomiast o stronę techniczną i ergonomię samej aplikacji tutaj nie mam zastrzeżeń. Przede wszystkim sam program jest miły dla oka, znalezienie odpowiedniej funkcji jest dziecinne proste, a dodatkowo przy rejestracji czy zamawianiu jedzenia za pośrednictwem samej aplikacji jesteśmy cały czas prowadzeni za rękę. Przyznam się bez bicia, że rzadko mi się zdarza, że wersja przeznaczona na tablety bardziej mi się podoba od tej smartfonowej, twórcy pyszne.pl bardzo dobrze zagospodarowali dużo większą przestrzeń ekranu jaką dają same tablety, dzięki czemu całość prezentuje się lepiej niż dobrze.

Podsumowując, aplikacja na Androida pyszne.pl to bardzo dobra alternatywa dla zamawiania jedzenia przez telefon. Po pierwsze, nie mamy tutaj żadnych dodatkowych kosztów – sama aplikacja w Google Play jest za darmo, dodatkowo pyszne.pl nie potrąca żadnej prowizji, więc płacimy tyle ile w samej restauracji (plus oczywiście same koszty przewozu). Od teraz będę zapewne większość tego typu zamówień wykonywał przez pyszne.pl bo i jest łatwo, a od czasu do czasu wpadnie dodatkowy rabat przez program lojalnościowy.

P.S Powiem Wam w tajemnicy, że wpisując kod rabatowy „MOBILEWORLD” otrzymacie przy pierwszym zamówieniu powyżej 30 zł dokładnie 10 zł rabatu 😉 (kod rabatowy jest naliczany wówczas gdy jako płatność wybierzecie on-line)

140722_600x300_coop_mobileworld24

Wyciekła Lumia 530? Krok wstecz względem poprzednika…

Wcześniejszy wpis

Mobilna okazja – Pou

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać